Blindfriendly Sobota 17. 8. 2019 | Meniny má Milica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pavol Frešo: Obetiam patria naše modlitby a vrahom spravodlivý trest

 S hlbokým zármutkom som prijal informáciu o teroristickom útoku a smrti nevinných ľudí na vianočných trhoch v Berlíne. Tento ohavný čin mal za cieľ rozvrátiť našu spoločnosť a oslabiť hodnoty našej civilizácie, ktorá je postavená na slobode a úcte k druhým. Zákerný vrah si nie náhodou vybral na svoj neospravedlniteľný skutok symbolicky sviatok narodenia Ježiša Krista.

 

On a jemu blízki, vo svojich zvrátených predstavách, túžia po vojne medzi kresťanstvom a islamom. Ich skutočný cieľ však nemá s náboženskými hodnotami nič spoločné. V skutočnosti po svete rozsievajú svoju kultúru smrti v snahe zničiť kultúru života.
Naša spoločnosť sa so zákernými vrahmi vysporiadala aj v minulosti. Západná civilizácia dokázala spravodlivo potrestať tých, ktorí rozosievali smrť svojimi vyhladzovacími vojnami.  Preto som presvedčený, že to dokáže aj dnes.
Rovnako ako nás dokázali ochrániť naši rodičia, tak aj my ochránime naše deti.
Na znak smútku a solidarity s občanmi Nemecka dnes zvesíme vlajky pred sídlom župy na pol žrde.
Obetiam útoku v Berlíne patria naše modlitby, ich rodinám sústrasť a vrahom nevinných ľudí spravodlivý trest.