Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Plamienok pomohol už takmer 150 rodinám

 Nezisková organizácia Plamienok zlepšuje kvalitu života nevyliečiteľne chorých detí a ich rodín, ako aj rodín po strate dieťatka. Všetky služby, prístroje a zdravotnícky materiál poskytuje rodinám bezplatne. Bratislavský samosprávny kraj dal v roku 2012 aj tento rok neziskovej organizácii finančný príspevok 14 861 eur.

 
„V Bratislavskej župe sa snažíme pomáhať tým, ktorí pomoc skutočne potrebujú. Takým prípadom sú aj rodiny, ktoré navštevujú organizáciu Plamienok. Verím, že aspoň formou finančnej pomoci môžeme prispieť k zmierneniu ich ťažkej situácie, povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Plamienok sa stará o nevyliečiteľne choré deti a ich rodiny v domácom prostredí. V rámci domácej hospicovej starostlivosti ich navštevuje do okruhu zhruba dvoch hodín jazdy od Bratislavy, pričom deťom a rodinám poskytuje komplexnú starostlivosť. Služby poskytuje 24 hodín denne, 7 dní v týždni.
 
V Poradenskom centre rodinám po strate dieťaťa Plamienok poskytuje psychologickú a sociálnu pomoc. Smútiacim rodinám ponúka podporu a odborné poradenstvo. V Plamienku deti a ich rodiny nachádzajú priestor na hru, na vzdelávanie zábavnou formou, ale aj na oddych.
 
Nezisková organizácia navyše vzdeláva odborníkov a dobrovoľníkov, ktorí prichádzajú do kontaktu s nevyliečiteľne chorými deťmi.  Momentálne organizuje tri vzdelávacie kurzy - prvý z nich na lekárskej fakulte je určený pre medikov, ďalší, intenzívny, kurz pod názvom sprevádzanie detí a rodiny v smútení vedie zahraničný lektor a prostredníctvom tretieho sa vzdeláva tím, ktorý pomáha rodinám.
 
Všetky služby, ktoré Plamienok deťom a rodinám vo svojej starostlivosti poskytuje, sú bezplatné. PLAMIENOK, n.o. si preto váži každú nezištnú pomoc. Viac informácií o organizácii aj o možnostiach pomoci je na stránke www.plamienok.sk.