Blindfriendly Pondelok 24. 2. 2020 | Meniny má Matej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Postupná obnova školských areálov sa začala

Bratislavský samosprávny kraj začal s postupnou obnovou areálov škôl, ktoré má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti. Rekonštrukcie sú v pláne investičných akcií aj na rok 2015.

 
„Školské areály sú poväčšinou v žalostnom stave a žiaci nemajú počas telesnej šancu poriadne si zašportovať, takže iba vysedávajú na lavičkách. Veríme, že nové, zrekonštruované športoviská ich budú motivovať k zdravému pohybu, ktorý drvivej väčšine stredoškolákov chýba,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Rekonštrukčné práce sa začali v areáli gymnázia Laca Novomeského na Tomášikovej ulici v Bratislave, ktoré práve minulý týždeň oslávilo svoje 50. výročie. Súbežne na škole prebiehajú dve rekonštrukcie. Prvá sa týka viacúčelového ihriska s umelým povrchom, ktoré bude určené na tenis, volejbal, hádzanú, basketbal aj florbal. Druhá rekonštrukcia prebieha v telocvični, kde sa kladú nové podlahy a obklady stien. Obe rekonštrukcie budú hotové do konca roka 2014.
 
Dnes, v utorok 14. októbra, sa začalo aj s kompletnou rekonštrukciou bežeckého oválu a basketbalového zriadenia na Strednej priemyselnej škole elektrotechnickej na Karola Adlera 5 v bratislavskej Dúbravke. Po novej antuke sa budú môcť bežci prebehnúť už v polovici novembra.