Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Pozvánka na tlačovú konferenciu

Pozývame vás na tlačovú konfereciu na tému Slnko do Bratislavských škôl, ktorá sa uskutoční v utorok 19. mája 2009 o 9.00 hod. v budove Strednej priemyselnej školy elektrotechnickej, Karola Adlera 5 v Bratislave na prvom poschodí číslo dverí B113.

 
Unikátny a zároveň efektívny. Týmito slovami by sa dal charakterizovať projekt s názvom Slnko do Bratislavských škôl, ktorý úspešne zrealizoval Bratislavský samosprávny kraj spolu s partnermi. Ide o využite alternatívneho zdroja energie. Prvé výsledky svedčia o tom, že premena slnečnej energie na elektrickú chráni životné prostredie, šetrí finančné prostriedky a stáva sa efektívnym nástrojom v boji proti hospodárskej a finančnej kríze.
 
Projekt Slnko do Bratislavských škôl predstavia Bystrík Hollý, podpredseda BSK, František Végh, riaditeľ SPŠ a Ján Matuský, projektový manažér, ZSE Distribúcia, a.s.
 
SPŠ elektrotechnická v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK sa vďaka projektu stala prvou školou nielen v regióne, ale aj na Slovensku, ktorá má na streche nainštalovanú fotovoltaickú elektráreň. Demonštratívny fotovoltaický systém využíva slnečné žiarenie, významný zdroj obnoviteľnej energie, na tvorbu elektrickej energie.
 
Fotovoltaické zariadenie na streche školy ako aj PC s nainštalovaným softwarom, ktorý v grafickej podobe zobrazuje prácu zariadenia bude možné si pozrieť po ukončení tlačovej konferencie.