Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Predstavitelia kraja si pripomenuli 66. výročie oslobodenia Bratislavy

 Šesťdesiate šieste výročie oslobodenia Hlavného mesta SR Bratislavy si dnes pripomenuli aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a starostka Starého Mesta Tatiana Rosová.

 

„Som nesmierne rád, že pripomínanie si pamiatky oslobodenia nášho Hlavného mesta sa stalo neoddeliteľnou súčasťou jeho tradícií a aj vzhľadom k pomerne dlhej dobe, ktorá od tejto významnej udalosti uplynula, považujem oslobodenie Bratislavy za jednu z najvýznamnejších udalostí v jej novodobej histórii,“ povedal župan Pavol Frešo počas pietneho aktu kladenia vencov pri Pamätníku víťazstva na Námestí Eugena Suchoňa v Bratislave.

Veľkú zodpovednosť prikladá župan Pavol Frešo predovšetkým regionálnym a komunálnym politikom, ktorí sa majú snažiť prehlbovať povedomie o významných historických udalostiach aj v očiach mladej generácie priamo na školách. Podporovať bude preto všetky aktivity na školách, aby sa tento deň zapísal v srdciach mladej generácie aj v srdciach všetkých obyvateľov Bratislavského kraja. „Je našou morálnou povinnosťou pripomenúť si po 66. rokoch oslobodenie Bratislavy a vzdať hold všetkým občanom, ktorí bojovali za našu slobodu a ktorých životy vyhasli preto, aby sme my dnes mohli žiť v demokratickej spoločnosti,“ povedala starostka bratislavskej mestskej časti Staré Mesto Táňa Rosová. Zároveň doplnila, že spoločnosť by mala stále odsudzovať akékoľvek prejavy fašizmu a potláčania ľudských práv.

Pietnej spomienky pri príležitosti 66. výročia oslobodenia Bratislavy sa zúčastnili aj predstavitelia štátu a hlavného mesta, ktoré akciu organizovalo.