Blindfriendly Utorok 10. 12. 2019 | Meniny má Radúz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Premiérka Iveta Radičová a župan Pavol Frešo navštívili na Štedrý deň Gaudeamus

 Predsedníčka vlády SR Iveta Radičová spolu s predsedom Bratislavského samosprávneho kraja Pavlom Frešom navštívili na Štedrý deň, v piatok 24. decembra, zariadenie komunitnej rehabilitácie Gaudeamus na Mokrohájskej ulici v Bratislave.

 

V zariadení, kde trávia tohtoročné vianočné sviatky aj klienti z ďalších dvoch zariadení, si predsedníčka vlády SR s bratislavským županom prezrela liečebno-rehabilitačné priestory. Ľuďom, ktorí sú v zariadení, premiérka zaželala najmä to, "aby sme ich viac vnímali ako jedného z nás a nie ako klientov". Podľa riaditeľa zariadenia Gaudeamus Štefana Tvarožeka zostali v zariadení na sviatky klienti, ktorí nemajú cez ne kam ísť alebo nemôžu odísť. "Máme tu aj klientov z dvoch ďalších zariadení, pretože si komunitne pomáhame a máme kapacitu na to, aby ich tu mohlo byť viac," priblížil Tvarožek.
Počas milej návštevy rehoľné sestry, ktoré sa tu starajú o klientov, prítomným zaspievali niekoľko kolied. Premiérka Iveta Radičová si na záver so všetkými zamestnancami navzájom zaželali pokojné prežitie Vianočných sviatkov.