Blindfriendly Streda 26. 2. 2020 | Meniny má Viktor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt EdTWIN pre školy bratislavského kraja

Vo štvrtok 12. 11. 2009 zorganizoval Bratislavský samosprávny kraj v rámci projektu EdTWIN zaujímavé podujatie pre učiteľov škôl bratislavského regiónu.

 
19 učiteľov zo stredných škôl, ktoré sú už do projektu zapojené alebo prejavili záujem participovať na projekte si vi Viedni dopoludnia prezreli výstavu Interpädagogik, ktorá je zameraná na novinky vo vyučovaní, na prezentáciu firiem zaoberajúcich sa učebnicami, didaktickou technikou, či tvorbou učebných pomôcok.
 
Popoludní sa uskutočnilo stretnutie s predstaviteľmi Európskej kancelárie mestskej školskej rady mesta Viedeň, ktorá je partnerom BSK pri realizácii projektu a najmä stretnutia s učiteľmi viedenských škôl. Medzi účastníkmi boli reprezentanti škôl, ktoré už majú na rakúskej strane partnera a už aj pripravili projektový návrh, ďalej tam boli školy, ktoré síce majú partnera, no ešte nevypracovali projekt, a veľkú časť tvorili učitelia zo škôl, ktoré ešte nemajú partnera pokúšajú sa ho aj takouto formou nájsť.
 
Stretnutie bolo veľmi užitočné pre všetky strany, podarilo sa nadviazať nové kontakty, utužiť už existujúce vzťahy a všetci získali nové informácie o možnostiach realizácie aktivít v rámci projektu EdTWIN.