Blindfriendly Sobota 7. 12. 2019 | Meniny má Ambróz Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Projekt EdTWIN predstavili aj v Bruseli

 Hlavným heslom projektu EdTWIN je „Vzdelávanie bez hraníc“ a príprava mladých ľudí na život a prácu v regióne CENTROPE. Projekt EdTWIN, na ktorom ako partner participuje aj Bratislavský samosprávny kraj, sa v pondelok 3. mája 2010, predstavil aj v Bruseli. Bratislavský región reprezentovala delegácia na čele s podpredsedníčkou BSK Gabriellou Németh.

 

Prezentáciu projektu za účasti všetkých partnerov – zo Slovenska, Maďarska a Česka, zorganizovala Európska kancelária Školského úradu mesta Viedeň v spolupráci s viedenským zastúpením v Bruseli. Cieľom prezentácie bolo priblížiť a predstaviť projekt ako taký, jeho význam pre zúčastnené regióny, ako aj prínos pre budúcnosť a perspektívu ďalšej spolupráce. Súčasťou pracovného programu slovenskej delegácie bola aj návšteva Európskej školy v Bruseli, ktorá patrí do siete 14 Európskych škôl v mestách, kde sídlia rôzne európske inštitúcie. Vedenie školy umožnilo hosťom z Rakúska, Maďarska a Slovenska pozrieť si vyučovanie naživo, zúčastniť sa vyučovacích hodín v triedach a oboznámiť sa so zaujímavým spôsobom práce v škole, kde je viac ako 3 000 žiakov od 4 do 18 rokov rôznych národov a národností.

Hosťami podujatia boli zástupcovia regiónov podieľajúcich sa na realizácii projektu, zástupcovia veľvyslanectiev Slovenska, Maďarska, Českej republiky, Rakúska, Európskeho parlamentu, predstavitelia obchodných zastupiteľstiev v Bruseli, predstavitelia rakúskeho ministerstva školstva, ako aj zástupcovia iných inštitúcií pôsobiacich v Bruseli

Projekt EdTWIN začal BSK realizovať v minulom školskom roku v rámci programu cezhraničnej spolupráce Slovenská republika – Rakúsko, ktorý je financovaný z prostriedkov EÚ. Partnerom Bratislavského kraja je Európska kancelária Mestskej školskej rady mesta Viedeň. Projekt je zameraný na rozvoj partnerských kontaktov škôl, tried a žiakov našich a viedenských škôl.

Informácie o projekte možno získať na stránke www.edtwin.eu/sk .