Blindfriendly Sobota 22. 2. 2020 | Meniny má Etela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Prvá elektronická aukcia na odpredaj majetku dopadla úspešne

 Prvá elektronická aukcia na odpredaj nadbytočného majetku Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) dopadla úspešne. Dielne na Elektrárenskej ulici vrátane pozemkov v Novom Meste ohodnotil znalecký posudok na 117 tisíc EUR.

 

Konečná suma sa počas aukcie vyšplhala až do výšky 195 tisíc EUR. BSK sa tak podarilo získať o 78 tisíc EUR viac oproti posudku, čo predstavuje navýšenie o dve tretiny odhadovanej sumy (66,66%).

„Výsledky tejto aukcie prekonali všetky naše očakávania a jej výnos zďaleka pokryl náklady spojené s nákladmi na obstaranie aučkného softvéru a inzercie. To znamená, že od tejto chvíle môžeme aukčný softvér používať nielen v BSK, ale aj vo všetkých podriadených organizáciách prakticky zadarmo,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo. Do súťaže o dielne sa prihlásili dvaja záujemcovia, pričom ich počiatočné ponuky boli vo výške 120 a 130 tisíc EUR. Trvanie aukcie bolo vyhlásené na 30 minút, pričom sa podľa vopred stanovených pravidiel predĺžila o päť minút, keďže záujemcovia zvýšili svoju ponuku viackrát v posledných dvoch minútach (aukcia sa v tomto prípade predlžuje o ďalšiu minútu).

Záujemcovia mohli predkladať prvé ponuky do pondelka 23. augusta 2010. Následne návrhy posúdila komisia a pridelila im autorizačné kódy, pod ktorými uchádzači vstúpili do elektronickej aukcie. Uchádzačom bol oznámený prostredníctvom nimi uvedenej mailovej adresy dátum a čas konania elektronickej aukcie, ako aj príslušná webová adresa, kde elektronická aukcia prebiehala. „Je to najtransparentnejší spôsob predaja majetku. Pozitívum vidím aj v tom, že sa zabráni šíreniu prípadnej korupcie či klientelizmu v samospráve,“ dodal Frešo.

Krajskí poslanci sa budú schvaľovaním zmluvných prevodov nehnuteľného majetku kraja zaoberať na októbrovom rokovaní.