Blindfriendly Sobota 25. 1. 2020 | Meniny má Gejza Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

RegioJet zlepší dopravu aj cestovný ruch v Bratislavskom kraji

 Cestnú dopravu aj v Bratislavskej župe odľahčí nové regionálne vlakové spojenie RegioJet - Talent, ktoré bude od 4. marca premávať na trase medzi Bratislavou, Dunajskou Stredou a Komárnom. Vlak Talent dnes oficiálne predstavili v rámci prezentačnej jazdy.

 

Bratislavský župan Pavol Frešo považuje toto regionálne vlakové spojenie za dôležité z hľadiska budovania integrovaného dopravného systému v hlavnom meste a Bratislavskej župe. „Výrazne to napomôže, aby ľudia vysadli z áut a nasadli do vlaku, čo považujem za správny krok v koľajovej doprave. Ten tlak na to, aby sa individuálna doprava presunula do vlaku spočíva v tom, že vlak musí byť rýchlejší, pohodlnejší, čistejší a bezpečný. A toto je súprava, ktorá to spĺňa,“ povedal župan Pavol Frešo. Okrem odľahčenia cestnej dopravy v BSK je podľa neho vlak aj výbornou alternatívou pre cykloturistiku v regióne. „Nové vlakové spojenie pomôže nielen doprave v našej župe ale aj cestovnému ruchu a turizmu v troch regiónoch – v Bratislavskom, Trnavskom a Nitrianskom. Verím, že bude príťažlivý pre cyklistov aj rodiny s deťmi,“ dodal Pavol Frešo.

Ministerstvo dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR a železničný dopravca RegioJet, člen stredoeurópskej dopravnej skupiny Student Agency, uzavreli deväťročnú zmluvu o prevádzkovaní regionálnych vlakov na trase Komárno – Bratislava od marca 2012. Cieľom tohto projektu je podľa ministra dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Jána Figeľa pozdvihnúť železničnú dopravu v danom regióne na úroveň moderného dopravného systému, ktorý svojou kvalitou a spoľahlivosťou priláka cestujúcich z preťažených ciest na železnicu.

V ranných a popoludňajších špičkách pôjdu vlaky medzi Dunajskou Stredou a Bratislavou každú pol hodinu. najrýchlejšie spoje premávajúce v špičkách zvládnu podľa predsedu predstavenstva RegioJet Jiřího Schmidta túto trasu za 38 minút. Zlepšiť by sa podľa neho mala aj previazanosť vlakov na ďalšie druhy dopravy. Prevádzkovanie vlakov sa zatraktívni s individuálnou automobilovou dopravou tak, že v železničných staniciach Kvetoslavov a Dunajská Streda sa vybudujú záchytné parkoviská. Predaj cestovných dokladov na vlaky RegioJet sa začne 20. februára 2012.