Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Regionálne plavecké preteky

 Bratislavský samosprávny kraj a Domov sociálnych služieb prof. Karola Matulaya pre deti a dospelých zorganizovali plavecké preteky pre ľudí s handicapom. Klienti sociálnych zariadení sa stretli v piatok 30. októbra v areáli bazéna UK FTVŠ.

 
Aj keď išlo o prvý ročník súťaže regionálnych plaveckých pretekov, v skutočnosti sa konali po druhý raz. Potom, čo minulý rok organizátori pripravili ich nultý ročník, ktorým zisťovali aký je o takýto druh súťaže záujem, toho roku ich zopakovali. Riaditeľka domova Edita Kruzslíková dodáva: „Našim zámerom je predovšetkým to, aby ľudia s mentálnym postihnutím mali radosť z pohybu. V súťaži nejde o čistotu plaveckého štýlu, ale o vzájomné stretávanie sa na podujatiach, ktoré umožnia znevýhodneným spoluobčanom prežiť radosť, zvýšiť sebavedomie a zlepšiť zdravotný stav . Náš cieľ  tieto preteky splnili - športovci sa stretli, zaplávali si každý podľa svojich možností a prežili spolu jeden pekný športový deň."
 
Medzi disciplínami na týchto netradičných pretekoch nechýbali kraul či prsia, ale aj prebrodenie bazén po šírke pre mužov a pre ženy či zmiešaná štafeta vo voľnom štýle. Výhercovia získali medailu a diplom, všetci zúčastnení získali medailu z drotika v tvare plavca, ktoré vlastnoručne vyrobili klienti DSS Merema. Tento rok sa zúčastnilo 65 plavcov zo 14 verejných i neverjných zariadení BSK. Medzi nimi bolo aj 8, ktorých zriaďovateľom je kraj - DSS Rozsutec, DSS Merema, DSS Hestia, DSS Javorínska, DSS Plavecké Podhradie, DSS Kampino, DSS Matulaya a DSS Senec.