Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Regionálne železnice majú prejsť pod samosprávne kraje

Predsedovia samosprávnych krajov sa dnes stretli s ministrom dopravy SR Ľubomírom Vážnym, aby sa dohodli na ďalšom postupe reformy verejnej správy v oblasti presunu kompetencií v regionálnych železniciach.

 
Minister oboznámil predsedov s pripravovanými krokmi a dohodol sa s nimi na vytvorení spoločnej pracovnej skupiny, ktorá vypracuje aj časový a vecný harmonogram celého postupu.
 
Predsedovia ocenili vysoko korektný prístup pána ministra, ktorý by mohol byť príkladom aj ďalším jeho kolegom – napríklad ministrovi výstavby a regionálneho rozvoja.
 
Spoločná skupina by mala začať pracovať v septembri tak, aby na jeseň mohol byť materiál o prechode kompetencií v oblasti výkonov verejného záujmu vo verejnej železničnej doprave predložený na rokovanie vlády SR. Predsedovia i minister deklarovali pripravenosť vzájomne rokovať tak, aby bol prechod týchto kompetencií zvládnutý lepšie, než tomu bolo v prípade autobusovej dopravy.