Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rekonštrukcia mosta v Tomášove pokračuje

 Bratislavská župa pokračuje v rekonštrukcií značne poškodeného mosta ponad Malý Dunaj v Tomášove. S druhou etapou opráv mosta sa začne v stredu 24. augusta 2011, práce budú trvať približne desať týždňov.

 
Podľa bratislavského župana Pavla Freša je most v Tomášove jeden z najzaťaženejších v regióne. Zároveň zdôraznil, že župa pristúpila krekonštrukcii v záujme bezpečnosti občanov. „V prvej etape sa komplexne opravila mostovka, nová je aj hydroizolácia a odvodňovače. Na moste je nový asfalt a tiež krajnice a obrubníky. Druhá fáza je zameraná na spevnenie a sanáciu svahov pri vodnom toku. Takto opravený most bude slúžiť dlhodobo a bezpečne,“ priblížil Pavol Frešo. Most bude pre rekonštrukciu uzavretý, obchádzkové trasy sú značené dočasným dopravným značením a povedú cez obce Studené, Zálesie, Malinovo, Ivanka pri Dunaji, Bernolákovo, Veľký Biel, Nová Dedinka.
 
Prvá etapa rekonštrukcie mosta, ktorá sa uskutočnila koncom minulého roka, bola zameraná na opravu povrchu. Komplexne sa zrekonštruovala mostovka, nanovo sa urobila hydroizolácia aj odvodňovač. Tiež sa položil nový asfalt, urobili sa krajnice a obrubníky. Druhá etapa je zameraná na opravu statiky aj mostných záverov, stabilizujú sa svahy mikropilotami a vybudujú sa prechodové dosky.