Blindfriendly Pondelok 6. 4. 2020 | Meniny má Irena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Remeslá, živnosti a služby v Malackách

 Štvrtkové predpoludnie bude v Malackách patriť histórii remesiel, živností a služieb. V malackom kine ich predstavia historici či archeologička.

 
„História obchodu ostáva občas opomenutá. No boli to práve pekári či mlynári, vďaka ktorým obchod v regióne rozkvital,“ vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.
Vo štvrtok 5. mája predstavia v kine na Hviezdoslavovej ulici v Malackách počas semináru históriu remesiel, živností a služieb v Malackách historici, archeologička a stavebný inžinier. Od 10:00 sa teda miestni, ale aj návštevníci Malaciek, môžu dozvedieť o remeslách v archeológii, ktoré predstaví Mgr. Katarína Hladíková, PhD. Ďalšiu prednášku o murároch na Záhorí povedie Ing. Jozef Pavlásek, mlynárov, pivovarníkov a piliarov v Malackách predstaví historička PhDr. Mária Zacharová a o živnostiach a podnikoch v Malackách v 1. Polovici 20. Storočia porozpráva Mgr. Lucia Szöcsová. Seminár uzavrie prednáškou Lekárne v Malackách do polovice 20. Storočia Mgr. Martin Macejka.
Projekt, v rámci ktorého sa podujatie koná, podporil Bratislavský samosprávny kraj z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry dotáciou vo výške 4 000 eur. Výsledky komplexného výskumu budú publikované knižne. Organizátorom je Mestské centrum kultúry v Malackách a Múzeum Michala Tillnera.  Vstup na podujatie je voľný.