Blindfriendly Utorok 23. 4. 2019 | Meniny má Vojtech Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rok 2014 bude ešte bohatší na podujatia ako rok minulý

Vlani priniesli divadlá v pôsobnosti kraja trinásť premiér a tri festivaly, uskutočnil sa ďalší ročník Župnej jesene, o zábavu sa postarali aj podujatia Piknik & Bike a seniori sa opäť vytancovali na Plese seniorov v Inchebe.

 
„Posnažíme sa o to, aby mali obyvatelia Bratislavskej župy dostatok možností na kultúrne vyžitie aj tento rok a aby bol náš región naďalej zaujímavý aj pre návštevníkov. V roku 2014 plánujeme znova organizovať podujatia, ktoré budú zaujímavé pre rodiny, pre milovníkov divadelných predstavení, myslieť budeme však aj na seniorov,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Divadlá v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK priniesli vlani 13 premiér. V Divadle Aréna sa predstavil napríklad kultový broadwayský muzikál Rent či cenami ovenčená hra Closer. V Astorke mal premiéru napríklad svetoznámy Dostojevského Idiot, v Bratislavskom bábkovom divadle Opice z našej police a tri premiéry malo aj Divadlo Ludus.
Kraj žil podujatiami aj za bránami divadiel. V Pezinku sa uskutočnili Keramické trhy 2013 s účasťou takmer dvesto keramikárov zo Slovenska aj zahraničia. Malokarpatské osvetové stredisko Modra zorganizovalo už tradičný Ples seniorov. O tom, že región je skutočne vinársky, sa mohli obyvatelia kraja aj návštevníci presvedčiť na podujatiach Mladé vína na hrade, Otvorené pivnice sv. Urbana, Deň otvorených pivníc, Deň vo vinohradoch či Ženy, víno a vône.
Rodiny s deťmi a milovníci cyklistiky si užili tri akcie Piknik & Bike. Tohtoročnú sériu piknikov odštartuje Piknik & Bike 26. apríla.
Na jeseň región ožil už tretím ročníkom Župnej jesene. V rámci série podujatí po obciach a mestách kraja sa uskutočnili vinobrania a hody, ale aj úspešný Deň zelá v Stupave, Jablkové hodovanie vo viacerých mestách a obciach, Župná šarkaniáda, Župné Vianoce v Stupave či Župná zabíjačka vo Fresh markete.