Blindfriendly  26. 1. 2020 | Meniny má Tamara Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Rok 2016 aj v znamení summitu

Bratislavský samosprávny kraj bude začiatkom júla tohto roku spolu s Bratislavou hostiteľmi Európskeho summitu regiónov a miest. Do Bratislavy prídu na začiatku slovenského predsedníctva v Rade EÚ nielen čelní predstavitelia Európskej únie, ale na summite bude takmer tisíc predstaviteľov európskych regiónov a miest.

 
„Na túto úlohu sa s kolegami pripravujeme veľmi zodpovedne. Tento summit je nielen otázkou prestíže, ale nastolí aj mnohé otázky, s ktorými sa Európa v tomto roku bude musieť popasovať nielen na regionálnej úrovni,“ vyjadril sa bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Európsky summit regiónov a miest, ktorý bude v Bratislave 8. a 9. júla, predstaví najmä tému prepájania Európy prostredníctvom budovania dopravnej, energetickej či digitálnej infraštruktúry, ako aj prostredníctvom cezhraničnej spolupráce. Rovnako sa dotkne aj tém ako „smart cities and regions“, podpory start-upov či zjednodušenie kohéznej politiky EÚ. Toto podujatie bude jedným z top podujatí slovenského predsedníctva v Rade EÚ a zúčastní sa ho takmer tisícka zástupcov regiónov a miest EÚ.
 
Okrem summitu pripravuje Bratislavský samosprávny kraj aj niekoľko podujatí priamo v Bruseli ako napr. „Týždeň slovenskej kuchyne“, workshopy tradičných remesiel, výstavu slovenského moderného umenia a Bratislavský kraj sa zúčastní aj podujatia „Dizajn september“. Cieľom týchto aktivít je podpora mladých talentov a propagácia regiónu v zahraničí prostredníctvom jeho kultúry, tradícií či gastronómie.