Blindfriendly Piatok 26. 4. 2019 | Meniny má Jaroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Škôlka na Palkovičovej zrekonštruovala za krajské dotácie sociálne zariadenia

Materská škola na Palkovičovej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov zrekonštruovala sociálne zariadenia pre deti aj zamestnancov. Bratislavský kraj jej na to v rámci projektu Naša škôlka – náš kraj prispel dotáciou v hodnote 8-tisíc eur. Celkové náklady dosiahli 32-tisíc eur. Zástupcovia župy dnes boli priestory škôlky skontrolovať.

 
 
V hlavnom meste podporil Bratislavský kraj dotáciami 22 škôlok, peniaze išli na rekonštrukcie, nové vybavenie ale aj na rozšírenie priestorov. „Niektoré budovy bratislavských škôlok majú aj 50 rokov a je nevyhnutné ich postupne rekonštruovať, aby spĺňali jednak bezpečnostné požiadavky a tiež hygienické normy. V Ružinove išla dotácia na rekonštrukciu sociálnych zariadení v materskej škole na Palkovičovej,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. Kapacita škôlky, ktorá sídli v dvoch budovách, je v súčasnosti 212 detí.
 
Počet žiadostí o umiestnenie detí v ružinovských materských školách potvrdil aj starosta mestskej časti Dušan Pekár. V Ružinove narastá záujem o materské školy. Žiaľ, nedarí sa nám uspokojiť všetkých Ružinovčanov. Okrem Ružinovčanov sa hlásia aj deti mimo mestskej časti. Prioritne chceme splniť požiadavky Ružinovčanov, ale aj keď sme navýšili kapacitu o 100 miest, aj tak sme nesplnili všetky nádeje a očakávania ružinovských detí,“ uviedol. Starosta zároveň dodal, že kapacity škôlok sa snažia navýšiť aj prerábaním herní na triedy a uvažujú aj o nadstavbách budov. Zlepšiť chcú aj technické vybavenie škôlok, vymeniť koberce, skrinky, postieľky aj hračky.
 
Projekt Naša škôlka – náš kraj prebieha už druhý rok. V tomto roku podporila župa 76 materských škôl dotáciami spolu vo výške 402 900 eur. V hlavnom meste to bolo 22 škôlok, v seneckom okrese 23, v malackom 20 a v pezinskom okrese 11 škôlok. BSK sa na tejto situácii podieľal v zmysle prijatého Programu hospodárskeho a sociálneho rozvoja (PHSR). Nový PHSR umožňuje podporovať aj predškolské zariadenia a predškolskú výchovu.