Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

SK8: Župani hovorili o výpadkoch daňových príjmov aj o prímestskej autobusovej doprave

Samosprávnym krajom chýba za prvý štvrťrok 2010 takmer jedna tretina z podielových daní fyzických osôb. Skonštatovali to v stredu 19. mája predsedovia samosprávnych krajov SK 8 na stretnutí v Bratislave.

 

Podľa predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša v rámci jednotlivých vyšších územných celkov predstavuje výpadok až 27 percent. „Prešli sme si návrhy našej finančnej komisie a dohodli sme sa, že najbližší mesiac tieto návrhy predstavíme už novozvolenej vláde,“ povedal. Frešo zároveň doplnil, že sa budú snažiť o to, aby to, čo bude legislatívne priechodné, realizovali v spolupráci s novou vládou.

Samosprávne kraje sa na rokovaní zaoberali aj otázkou požiadaviek odborov na zachovanie rozsahu zliav v prímestskej autobusovej doprave. SK 8 naďalej trvá na svojom pôvodnom stanovisku, a síce že nejde o záležitosť, ktorá kompetenčne prislúcha na riešenie samosprávnym krajom. Predsedovia však zároveň nevylúčili možnosť individuálneho postupu jednotlivých samosprávnych krajov v tejto záležitosti. „Osobne sa mi zdá rozumné, aby sme všetci rešpektovali, že je tu kríza, a vedeli, ako na tom sme,“ uzavrel Frešo.

Zúčastnení župani prediskutovali aj otázky financovania neštátnych školských zariadení a dopady rozhodnutia Ústavného súdu SR ohľadne zákona o sociálnych službách na samosprávne kraje.

Najbližšie rokovanie SK 8 by sa malo uskutočniť 21. júna 2010.