Blindfriendly Utorok 22. 10. 2019 | Meniny má Sergej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Škriatkovia sú späť a ukryli poklady nevídanej hodnoty

BRATISLAVA, 10. 9. 2015 – Už zajtra, v piatok 11. septembra 2015, sa rozbieha tretí ročník úspešného projektu „Objavuj poklady bratislavského regiónu“. Všetci, ktorí sú hladní po zážitkoch z odhaľovania krás okolia Bratislavy, sa môžu tešiť na 300 pokladov ukrytých na 108 príťažlivých miestach. Navyše, úspešných nálezcov nečaká len dobrý pocit z hľadania, ale aj 94 okamžitých a 206 zlosovateľných cien. O výhercoch 3 automobilov Volkswagen na mesiac a ďalších hodnotných ocenení sa rozhodne losovaním na Vajnorskej šarkaniáde 10. októbra 2015.

 

Dnes sa to už zdá takou samozrejmosťou, že sa celé rodiny do toho zapájajú. A aj z tých reakcií, ktoré od prvého ročníka máme, vidíme, že ľudí to vždy vytiahne k nejakej pamiatke, k nejakému novému miestu, s ktorým sa môžu zoznámiť. A neskutočným spôsobom to v praxi ukazuje, čo je dobré vidieť v bratislavskej župe,“ vyjadril sa predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Bratislava, Podunajsko, Malokarpatsko a Záhorie sú plné atraktívnych pamiatok, kultúrnych či historických objektov. Práve tu a v týchto chvíľach škriatkovia z organizácie Turizmus regiónu Bratislava poctivo zakopávajú posledné z troch stoviek pokladov. Každý piatok k nim na webstránke www.objavujpoklady.sk odhalia 75 súradníc, a je len na hľadačoch, ktoré z krásnych miest objavia cez víkend. Hra je ako stvorená pre rodiny s deťmi, športovcov a aktívnych ľudí, ktorí toto spojenie turistiky a zábavy určite ocenia.
Okrem množstva turistických zážitkov súťaž láka i pozoruhodnými cenami. Nedočkaví milovníci adrenalínu sa už teraz môžu tešiť na okamžité výhry, napríklad jednorazový vstup na lezeckú stenu K2, jazdu na motokárach, pre rodiny s deťmi škriatkovia pripravili rodinnú vstupenku do ZOO, labužníkom ulahodí degustácia vín vo Vieche malých vinárov. Najväčšiu radosť však budú mať výhercovia z nevídaných hlavných zlosovateľných cien: na pochôdzky po kraji sú ako stvorené 3 automobily Volkswagen Golf na mesiac, pre odvážlivcov je pripravený let balónom, pre pôžitkárov víkendový pobyt v Hoteli Divoká Voda a jedinečná degustácia v tme v Malokarpatskom múzeu.
„Tento rok sa nám podarilo tento projekt posunúť do trošku inej roviny, pretože hlavným partnerom sa stal najväčší zamestnávateľ v rámci regiónu, teda Volkswagen. Hlavnou cenou, alebo cenami o ktoré sa bude súťažiť sú 3krát Volkswagen Golf na mesiac. Potom sú to okamžité ceny, kde sú atraktivity v rámci regiónu či už sú to vstupy na lezeckú stenu, jazdy na motokárach, vstupenky do ZOO, degustácie... Ďalej sú to zlosovateľné ceny ako sú lety balónom, víkendové pobyty, degustácia v tme a iné. Je tam množstvo vybraných atraktivít v rámci kraja, čiže nie je to len o tom, že sa ľudia sa idú pozrieť do toho územia, ale môžu vyhrať niečo, čo im sprostredkuje nejaký zážitok z kraja. Všetky podrobnosti a pravidlá budú zverejňované na stránke www.objavujpoklady.sk . Raz za týždeň budú zverejnené súradnice, podľa ktorých  bude možné poklady hľadať,“ pozýva k odhaľovaniu pokladov Lukáš Dobrocký, výkonný riaditeľ KOCR Bratislava Region Tourism.
Ďalšie tipy na trávenie voľného času v bratislavskom regióne nájdete na stránkach www.tourismbratislava.com a www.facebook.com/BratislavaRegionTourism.
__________________________________________________________________________
Turizmus regiónu Bratislava/Bratislava Region Tourism je krajská organizácia cestovného ruchu, ktorá vynikla v roku 2012 s cieľom realizovať marketing a propagáciu bratislavského regiónu, podporovať tvorbu produktov cestovného ruchu, budovať turistickú infraštruktúru, vydávať brožúry, mapy a propagačné materiály, organizovať podujatia v regióne, poskytovať konzultačné a poradenské služby a spájať podnikateľov v cestovnom ruchu.

Kontaktná osoba
Mgr. Mária Magdolen
odd. PR a komunikácie