Blindfriendly Streda 29. 1. 2020 | Meniny má Gašpar Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slávnosť hliny

Jednou z udalostí, ktoré sa konajú v rámci Dní európskeho kultúrneho dedičstva, je aj podujatie Slávnosť hliny v Modre. Je venované spomienke významného keramikára Heřmana Landsfelda. Jeho tvorbu, ale aj mnoho iných zaujímavých sprievodných akcií, vzhliadnete v dňoch od 3. do 5. septembra t. r.

 
Od štvrtka 3. septembra t. r. budú v Modre sprístupnené štyri výstavy. V priestoroch SĽM Modre môžete nazrieť do Historického fondu slovenskej majoliky. Malokarpatské osvetové stredisko prezentuje grafičku Máriu Vořechovú-Vejvodovú. V Hornej bráne sa koná  výstava spomínaného Heřmana Landsfelda a jeho manželky Alžbety Landsfeldovej.
 
V doobedňajších hodinách v piatok 4. septembra t. r bude odborný seminár venovaný Heřmanovi Landsfeldovi. Poobede sa oslavy presunú do Jazdiarne Hradu Červený Kameň, kde sa slávnostne otvoria Dni európskeho kultúrneho dedičstva a odovzdajú sa Výročné ceny revue Pamiatky a múzeá.
 
Sobotňajší hlavný program bude situovaný na Súkennícku ulicu v Modre. Na svoje si prídu fanúšikovia keramických jarmokov, folklóru alebo bábkového divadla. Tí tvoriví sa môžu zapojiť do keramických dielní, prípadne do súťažných a zábavných aktivít.
 
Viac informácií nájdete v priloženom letáku.

Súvisiace dokumenty