Blindfriendly Pondelok 27. 5. 2019 | Meniny má Iveta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slávnosti kapusty už od piatku

Tradičné podujatie Slávnosti kapusty – Deň zelá odštartuje svoj ďalší ročník už tento piatok podvečer v Stupave. Program je pre návštevníkov pripravený až do nedeľného večera. Podujatie je súčasťou Župnej jesene, BSK zabezpečil posilnenie spojov.

 
„Deň zelá je jedným z najpopulárnejších podujatí na Záhorí a každoročne dosahujú tieto Slávnosti kapusty obrovskú návštevnosť. Treba však pripomenúť, že rokmi stúpa nielen návštevnosť ale aj kvalita ponúkaného programu,“ pozýva na Slávnosti kapusty do Stupavy predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
Stupavské Slávnosti kapusty – Deň zelá slávnostne otvoria svoj 19. ročník už tento piatok o 18:00 na hlavnom pódiu. Na ňom sa už v piatok predstavia skupiny El Moro či ABBA Revival. V sobotu večer napríklad AMO a po nich Polemic. Nedeľné pódium bude patriť Funny Fellows, Hexu a večernému ohňostroju.
Okrem programu na hlavnom pódiu bude v centre Stupavy prebiehať aj viacero sprievodných akcií. Pre najmenších návštevníkov Stupavy je počas celého víkendu pripravený Kultúrny dom, kde na nich čaká skákací hrad, tvorivé dielne ale aj rôzne hry a súťaže. Na lúke za Kultúrnym domom bude celú sobotu súťaž vo varení kapustnice, na futbalovom štadióne si v sobotu zmerajú sily žiaci ZŠ Stupava so žiakmi FK Stupava a po nich bude sobota pokračovať Zápasom Internacionálov FK Stupava proti umelcom Slovenského národného divadla.
Pre návštevníkov sú pripravené aj výstavy a vernisáže v Múzeu Ferdiša Kostktu Temporary, v Pastoračnom Centre a v Kine X sa môžu pozrieť na moderované prezentácie o dejinách spojených so Stupavou. Program bude aj v miestnom pivovare. Samozrejmosťou je predaj kapusty, kapustnice a jesenný minijarmok.
Tradičné regionálne slávnosti pritiahnu stovky až tisíce ľudí, Bratislavský kraj preto posilní prímestskú dopravu. Posilnené spoje zabezpečí zmluvný prepravca župy Slovak Lines. Počas celých troch dní tu návštevníci nájdu aj stánok Krajskej organizácie cestovného ruchu Bratislava Region Tourism. Tento rok sa KOCR ako destinačný partner podujatia podieľala aj na vytvorení tematickej zóny "Zelé a regionálne produkty", v ktorej nájdete v dekorovaných stánkoch rôzne kapustové špeciality.