Blindfriendly Sobota 17. 8. 2019 | Meniny má Milica Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slovenské piesky už túto sobotu

 Už túto sobotu, 9. augusta, bude v areáli Vojenského a technického skúšobného ústavu Záhorie v rámci podujatia Slovenské piesky pripravený program aj pre verejnosť.

 
„Organizátori Slovenských pieskov zachovávajú našu vojenskú a vojnovú históriu, ktorú si musíme pripomínať, aby sa neopakovala. Preto bratislavská župa pravidelne podporuje toto podujatie,“ vyjadril sa predseda BSK Pavol Frešo.
6. ročník Slovenských pieskov sa bude niesť v duchu osláv 70. výročia Slovenského národného povstania. A práve ukážky bojov či techniky pri vylodení v Normandii sú pripravené pre všetkých návštevníkov už túto sobotu. Program sa začne ráno o deviatej slávnostným výstrelom a od 11:00 bude pokračovať Slávnostnou vojenskou prehliadkou Slovenské piesky 2014.
Presne na poludnie je pre návštevníkov pripravený prelet Vzdušných ozbrojených síl SR – MIG 29. Všetci si však môžu pozrieť aj statické a dynamické ukážky oddielov Ozbrojených síl ale aj dynamické ukážky bojovej techniky Vojenského technického skúšobného ústavu Záhorie. Od 20:00 sú všetci pozvaní na spoločenský večer.
Záštitu nad podujatím prevzal minister obrany SR Martin Glváč. Pravidelným podporovateľom podujatia je Bratislavský samosprávny kraj.