Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slovensko bude v r. 2016 predsedať Rade EÚ, aktívne sa zapojí aj Bratislavský kraj

Slovenská republika bude v roku 2016 predsedať Rade Európskej únie v rámci predsedníckeho tria, spolu s Holandskom a Maltou. Na programe predsedníctva SR v Rade EÚ bude aktívne spolupracovať aj Bratislavský kraj. Už v návrhu rozpočtu pre budúci rok plánuje BSK vyčleniť finančné prostriedky na aktivity, ktoré súvisia s predsedníctvom SR v EÚ.

 
„Vnímame to ako skvelú príležitosť propagovať Slovensko a Bratislavskú župu nielen v rámci Európskej únie a jej členských štátov, ale aj v medzinárodných inštitúciách, v krajinách mimo Európskej únie. Odprezentovať môžeme kultúrno-historický potenciál, turistické aj investičné možností,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Kultúrnych podujatí je spravidla niekoľko stoviek a konajú sa nielen v členských krajinách, ale aj v zahraničí, s dôrazom na prezentáciu krajiny v Bruseli. Príprava kultúrneho programu a mediálnych aktivít by sa mala zintenzívniť od roku 2014. Významnou súčasťou kultúrneho programu bývajú podujatia organizované zastupiteľskými úradmi predsedníckej krajiny.
 
Predsednícke trio pripraví spoločný politický program a každý člen skupiny v stanovenom poradí predsedá Rade počas obdobia šiestich mesiacov (druhá polovica roka). Ostatní členovia predsedníckeho tria pomáhajú aktuálnej predsedníckej krajine pri vykonávaní všetkých právomocí na základe spoločného programu. Špecifické postavenie bude počas prípravy SK PRES 2016 plniť Stále zastúpenie Slovenskej republiky pri Európskej únií v Bruseli.