Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Slovensko potrebuje dobrých otcov

 Už v nedeľu 15. júna ocenia v Divadle Malá scéna STU v Bratislave dobrých otcov. Nad podujatím Víkend ku Dňu otcov kampane „Slovensko potrebuje dobrých otcov“ prevzal záštitu predseda BSK Pavol Frešo.

 
„Z pohľadu dieťaťa vlastne otec poskytuje ochranu a hlavne vzor toho, ako sa správať. Zároveň je to figúra, ktorá určuje pravidlá. ,“ pozýva na víkend venovaný sviatku otcov župan Pavol Frešo.
Počas nasledujúceho víkendu bude bratislavské Divadlo Malá Scéna STU patriť predovšetkým deťom a ich otcom. V sobotu 14. júna o 19:00 slávnostne otvoria zábavno-umelecký Víkend ku dňu otcov hrou Augusta Strindberga „Otec“. Od nedeľného rána sa môžu deti spolu s rodičmi venovať maľovaniu na tvár a každý pomaľovaný ocko bude mať so svojou ratolesťou možnosť ísť zadarmo na komické rozprávky „Kakao“ s Martinom Vanekom a Igorom Adamcom. Víkend k svetovému dňu otcov vyvrcholí nedeľným Ďakovným koncertom pre dobrých otcov, počas ktorého budú víťazi internetovej súťaže Dobrý otec 2014 ocenení hodnotnými cenami. Okrem toho bude Detskej linke záchrany 0800 12 12 12 odovzdaný výťažok z kampane.
„Našou kampaňou sme chceli akcentovať, aby sme si uvedomili hodnotu dobrého otcovstva v prvom rade pre dieťa, potom pre jeho matku, pre komunitu a v konečnom dôsledku pre spoločnosť,“ vysvetlila ciele kampane organizátorka Silvia Struhárová.
Hlavným poslaním komunikačno-zážitkovej kampane Slovensko potrebuje dobrých otcov je poukázať na kľúčovú úlohu otcov v rodinách a v spoločnosti a na ich zásadný vplyv na životné príbehy najbližších. Dobrým otcom chcú verejne poďakovať za ich pozornosť, láskavú starostlivosť a oporu. Či už v rodine alebo v komunite. Taktiež spopularizovať sviatok Deň otcov, ktorý je u nás zatiaľ nedocenený.
„Nepoznám otca, ktorý by si o sebe myslel, že je pre svoje deti dobrým otcom a že už nemá čo zlepšovať. Každý, aj keď povie, že je dobrý a opýtate sa ho, či by ešte niečo zlepšil, povie: jasné,“ uzavrel tému dobrých otcov župan Pavol Frešo.
Kampaň Slovensko potrebuje dobrých otcov bola už za svoj pilotný ročník 2013 ocenená Krištáľovým krídlom v sekcii filantropia.