Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Spolupráca so SAV prinesie nové možnosti do regiónu

Spolupráca Bratislavského samosprávneho kraja a Slovenskej akadémie vied prinesie nové nástroje a možnosti, ako docieliť rozvoj regiónu v rôznych oblastiach aj v čase hospodárskej krízy. Zhodli sa na tom predseda BSK Vladimír Bajan a čelní predstavitelia SAV na stretnutí 16. júla t.r. na pôde Úradu BSK.

 
Zástupcovia SAV - novovymenovaný predseda SAV Jaromír Pastorek, Ľubomír Falťan, podpredseda SAV a Pavol Kárász, prognostik a ekonóm SAV prezentovali prácu špičkových vedcov SAV, ktorí vedia poskytnúť a vypracovať potrebné analýzy a prognózy, ako i návrhy spoločných projektov na rozvoj kľúčových oblastí v BSK. Takúto formu spolupráce spečatili predseda BSK a predseda SAV i podpisom Rámcovej dohody o spolupráci.
 
Partneri chcú nadviazať intenzívnu spoluprácu v oblasti zdravotníctva, sociálnych vecí, cestovného ruchu, regionálneho rozvoja, podpory ochrany životného prostredia, či v spoločných projektoch v rámci cezhraničnej spolupráce. Námety a návrhy projektov z jednotlivých oblastí si vyžadujú intenzívne diskusie, preto sa zástupcovia SAV a BSK dohodli na ďalších stretnutiach, ktoré zrealizujú v krátkom čase.