Blindfriendly Štvrtok 2. 4. 2020 | Meniny má Zita Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Športové dni 2009

V dňoch od 9. do 10. júna t. r. sa koná každoročné podujatie Športové hry, ktoré organizuje Domov sociálnych služieb (DSS) prof. Karola Matulaya. V poradí už 25. ročník dáva opäť šancu ťažšie mentálne postihnutej populácií zapojiť sa do rôznych športových disciplín.

 
Pri organizácií podujatia už tradične pomáhajú vojaci čestnej stráže prezidenta Slovenskej republiky a študenti Pedagogickej a sociálnej akadémie na Bullovej ulici v Bratislave. Podujatie je rozdelené na dva dni. Začiatok súťaží v prvý aj druhý deň je o 8.45 hodine a predpokladaný čas ukončenia je o 13.00 hod. Každý klient je vyhodnotený a odmenený za výkon a účasť. Športový deň sa končí diskotékou.
 
Prvý súťažný deň sa konajú preteky v atletických disciplínach, ktoré sú obohatené o zábavné disciplíny ako napríklad jazda a slalom na bicykloch, kolobežkách a trojkolkách. Medzi najzaujímavejšie patrí integrovaný beh a štafeta. Na počesť nestora zariadenia prof. Karola Matulaya sa koná ,,Matulayova míľa“, ktorú behajú zamestnanci a priatelia DSS. Ten kedysi beh odštartoval a v súčasnosti úlohu prevzali jeho dcéry.
 
Druhý deň Športových dní je venovaný loptovým a kolektívnym hrám. Vyvrcholením druhého dňa sú krátke priateľské zápasy v basketbale a futbale. Majú však špeciálne pravidlá, kde asistenti môžu v poli rozohrávať, ale radosť zo zakončenia košom alebo gólom majú klienti – športovci.
 
Podujatie sa koná na štadióne vedľa Domova sociálnych služieb prof. Karola Matulaya a druhý deň za zimným štadiónom v Dúbravke.
 
Viac informácií:
Domov sociálnych služieb prof. K. Matulaya
Lipského 13
841 01 Bratislava
Tel: +421 2 6428 7652
www.dsspkm.sk