Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stanovisko BSK k vyhláseniu Asociácie súkromných lekárov na tému LSPP

Bratislavský samosprávny kraj tvrdil a stále tvrdí, že problematika LSPP by nemala byť riešená plošne, ale mala by byť v kompetencii samosprávnych krajov. V jednotlivých krajoch je situácia rozdielna a regionálne samosprávy vedia lepšie a efektívnejšie rozhodnúť, čo ten-ktorý región potrebuje. Bolo by to tak lepšie nielen pre pacientov, ale i pre lekárov.

 
Plošné riešenie nie je z nášho pohľadu vhodné ani v otázke rozsahu času či výšky platieb lekárom. Ak nemá byť lekárska služba prvej pomoci nepretržitá, z nášho pohľadu je možné uvažovať o jej skrátení do 22,00 hod. a to aj z dôvodov, ktoré uvádza Asociácia.  BSK si vie predstaviť spolufinancovanie hodinovej odmeny lekárov, ktorý slúžia na pohotovosti, avšak opäť len za podmienky, že bude mať dosah na všetky súvislosti LSPP bez toho, aby o niektorých záležitostiach rozhodovalo povedzme ministerstvo zdravotníctva. Je predsa nelogické, aby sme z nášho rozpočtu platili niečo, na čo nemáme reálny dosah.