Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Staňte sa súčasťou Sviatku hudby

21. jún nie je len prvým letným dňom, ale aj Európskym sviatkom hudby. Vo Francúzsku sa oslavy hudby v tento deň tradujú už 26 rokov a postupne sa vďaka iniciatíve francúzskeho ministerstva kultúry rozširujú do celej Európy. Po prvýkrát sa k nemu pripája aj Bratislavský samosprávny kraj sa v spolupráci s Francúzskym inštitútom.

 

 
Cieľom projektu je okrem samotného zámeru uctiť si hudbu a hudobníkov aj poskytnúť návštevníkom ďalšiu príležitosť, prečo navštíviť náš kraj a zdynamizovať kultúrny turizmus a spoločenský život u nás. Spev, tanec, hudba na hudobnom nástroji, pestrosť aj v hudobnom žánri - od folklóru, cez klasiku, elektornickú hudbu, jazz, rock, pop, latino, etno až po rôzne improvizácie a experimenty - to všetko môže byť Sviatok hudby aj u nás.
 
Amatérske a profesionálne hudobné skupiny, sólisti, všetci milovníci hudby :
- spoločne v tento deň oslávme hudbu tým, že predvediete svoje umenie bez nároku na honorár, 
- potešte seba i ostatných,
- obráťte sa na nás, ak chcete vystúpiť na nádvoriach príp. pred budovami kultúrnych zariadení v našej zriaďovateľskej pôsobnosti (pred divadlom Aréna a Bratislavského bábkového divadla, na nádvorí Malokarpatského osvetového strediska v Modre, nádvorí Malokarpatského múzea v Pezinku, pred Malokarpatskou knižnicou v Pezinku) a pred budovami umeleckých škôl 
- obráťte sa na starostov a primátorov miest a obcí v regióne, ak chcete vystúpiť v uliciach a na námestiach.
 
Kultúrne zariadenia :
- zorganizujte hudobné predstavenia vašich súborov,
- dajte priestor aj hudobníkom z vášho okolia.
 
Primátori, starostovia
- sprístupnite svoje ulice, námestia a parky hudbe a hudobníkom, a to bez poplatkov,
- na hudobnú produkciu využite svoje obecné rozhlasy,
- zapojte sa aj inými zaujímavými formami.  
 
Prostredníctvom spätnej väzby od vás všetkých získame predstavu, ako budú oslavy hudby vyzerať vo vašom meste či obci a spoločne sa tak odprezentujeme ako región, ktorý podporuje nielen rozvoj hudobného umenia, ale i všetkých hudobných nadšencov.
 
BSK tento rok organizuje nultý ročník tohto hudobného podujatia a v budúcnosti plánuje z neho urobiť i našu tradíciu, takže privítame i rôzne námety a inšpirácie, ako ho do budúcnosti zatraktívniť. V spomínaný deň slnovratu – 21. jún 2008 (sobota) by sa v bratislavskom kraji mal uskutočniť jedinečný sviatok, počas ktorého sa mestá a obce premenia na jednu obrovskú koncertnú sálu, otvorenú pre všetkých.
 
V prípade akýchkoľvek otázok či informácii o priebehu Sviatku hudby kontaktujte referát komunikácie s verejnosťou: mpodmajerska@region-bsk.sk, zstefkova@region-bsk.sk.

Súvisiace dokumenty