Blindfriendly Pondelok 18. 11. 2019 | Meniny má Eugen Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Starostka Táňa Rosová a župan Pavol Frešo si uctili staromestkých učiteľov

 Starostka mestskej časti Bratislava-Staré Mesto Táňa Rosová si dnes pozvala učiteľov, ktorí svoju denno-dennou prácou a úsilím formujú staromestské deti a mládež. Poďakovanie a povzbudenie vyjadril pedagógom aj predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo, podľa ktorého je práca učiteľa často poslaním.

 

Ako v príhovore uviedol župan Pavol Frešo, ak nebudú učitelia každý mesiac nútení čeliť tlaku svojho platového postavenia, nemusí sa spoločnosť obávať o budúcnosť svojich detí. „Učitelia sú kategóriou zamestnancov, ktorí majú v rukách významný podiel zodpovednosti za smerovanie krajiny z hľadiska vzdelanostnej úrovne našich detí, ktoré budú raz viesť túto krajinu,“ dodal Frešo.

Vedenie Starého Mesta ako aj bratislavskej župy nechce učiteľom zväzovať ruky, ale skôr naopak, dať im priestor pre vlastné inovácie a tvorivosť. „Je pre mňa cťou a radosťou vzdať vďaku Vám, jeho nasledovníčkam a nasledovníkom. Poďakovať sa najlepším učiteľkám a učiteľom v Starom Meste. Poznám radosti, ale aj trápenia našich škôl a viem, že každodenné reči o učiteľskom povolaní ako poslaní sú pre ne veľmi malou náplasťou,“ povedala starostka Rosová.