Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stav ciest v bratislavskom kraji po nočnej veternej smršti

Úplne neprejazdný je zatiaľ úsek cesty tretej triedy Jakubov – Láb, kde sú spadnuté veľké stromy s kmeňmi s priemerom 70 – 80 cm krížom cez cestu. V týchto chvíľach nasadili Štátne lesy a Vojenské lesy svoje mechanizmy (akými správca krajských ciest nedisponuje) a stromy odstraňujú. Obchádzka je zatiaľ možná cez Malacky, prípadne Záhorskú Ves.

 
V dôsledku veternej smršti, ktorá sa prehnala v noci z 23.7. na 24.7.2009 územím bratislavského kraja vznikli škody na cestách vo vlastníctve Bratislavského samosprávneho kraja. Postihnuté sú takmer všetky cesty, na ktorých sú popadané konáre, nečistota a vyvrátené dopravné značky.
Najhoršia situácia je v okrese Malacky, kde sú na cestách popadané veľké stromy, ktoré nie je schopný náš správca RCB, a.s. ani Hasičský zbor odstrániť, nakoľko nedisponujú potrebnou ťažkou technikou. Cesty sú napriek tomu prejazdné, niektoré s obmedzeniami (prejazdný iba polovičný profil). Zlá situácia vznikla aj priamo v meste Malacky, kde postŕhalo niekoľko striech z domov, jedna strecha je na našej ceste druhej triedy, na jej odstránení taktiež pracujeme.
Na odstránení škôd pracujeme od skorých ranných hodín, Regionálne cesty Bratislava a.s. nasadila na odstraňovanie škôd všetky svoje kapacity a v prípade potreby požiada o spoluprácu aj niektorých zmluvných dodávateľov.
 
Z týchto dôvodov žiadame všetkých účastníkov cestnej premávky o zvýšenú pozornosť a hlavne trpezlivosť, aby nedošlo k zbytočným kolíziám, prípadne dopravným nehodám.