Blindfriendly  18. 8. 2019 | Meniny má Elena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stredočeský kraj je nám v mnohom podobný

 Peter Bendl, hejtman Stredočeského kraja a Vladimír Bajan, predseda Bratislavského samosprávneho kraja, na rokovaní našli mnoho spoločných tém, s ktorými sa potýkajú oba partnerské regióny. Z diskusie vyplynulo niekoľko oblastí, kde si vedia navzájom pomôcť a poradiť a nemálo aj takých, kde vedia spolupracovať.

 
Od plánov na budúci ročník už sedem rokov fungujúceho festivalu českého humoru na Slovensku, ktorý má svoj obraz aj v Stredočeskom kraji a intenzívnejšej kooperácii oboch regiónov na jeho príprave prešli partneri k téme cestovného ruchu či športu, v ktorom už taktiež má vzájomná spolupráca konkrétne výsledky – či už vo volejbalovom turnaji alebo v pretekoch v šachu či streľbe zo vzduchových zbraní. Šéfovia krajov si vymenili názory a skúsenosti aj z oblasti reformy stredného školstva, z oblasti výstavby ciest a s tým súvisiacimi problémami s nevysporiadanými pozemkami, ale aj z oblasti tvorby rozpočtu či z oblasti poskytovania sociálnych služieb. Dohodli sa aj na otázkach, kde by chceli spojiť svoje úsilie a spoločne uskutočniť niektoré konkrétne kroky – napr. pri prehodnocovaní tvz. TEN koridorov či niektorých aktivitách prostredníctvom svojich zastúpení v Bruseli.
Petr Bendl so svojim sprievodom v rámci oficiálnej návštevy Bratislavského samosprávneho kraja navštívil Malokarpatské osvetové stredisko v Modre a zúčastnil sa prezentácie časti Malokarpatskej vínnej cesty. Pozrel si aj Bratislavský hrad a centrum hlavného mesta.