Blindfriendly Utorok 25. 2. 2020 | Meniny má Frederik Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stredoškoláci prezentovali pri Štrkovci alternatívnu dopravu

 V rámci Európskeho týždňa Mobility dnes Bratislavská župa zorganizovala podujatie s názvom Deň bez áut, ktoré je jednou z aktivít medzinárodného projektu PIMMS TRANSFER.

 

Cieľom podujatia bola prezentácia alternatívnej dopravy študentov stredných priemyselných škôl, ktoré sú v zriaďovateľskej pôsobnosti kraja. Študenti prezentovali svoje školské práce, ale aj elektorbicykle, elektrokolobežky, elektroskútre a elektroautá. Pavol Frešo si ich tiež vyskúšal. „Treba popravde povedať, že skôr ako nejaké reštrikcie, ktorých tu ľudia zažili už dosť, treba ísť pozitívnym príkladom. Pokiaľ budú elektromobily dostupné pre ľudí, nebudú mať dôvod si ich nevybrať. To sa týka financií ale aj údržby a prevádzky,“ uviedol župan Pavol Frešo. Zároveň poznamenal, že ak by cenová kalkulácia za elektromobil bola aspoň porovnateľná s inými bežnými autami, vie si predstaviť, že by zamenil svoje súkromné auto práve za elektromobil.
Podujatia sa zúčastnili študenti zo SPŠ na Hálovej, Zochovej a Karola Adlera.

Župa odštartovala Európsky týždeň mobility v piatok oficiálnym otvorením obnoveného cykloturistického značenia v Devínskej Novej Vsi na Moravskej cyklistickej ceste, ktorá je súčasťou Eurovelo 13. Ide o cca 70 km úsek od severnej hranice katastrálneho územia obce Závod, až po most Lafranconi na petržalskej strane. V rámci Európskeho týždňa mobility pripravila župa aj ďalšie akcie, napríklad dopravnú výchovu aj súťaže pre deti či poklepanie základného kameňa k cykolomostu medzi Slovenskom a Rakúskom. Župan Pavol Frešo tiež precestoval v rámci Európskeho týždňa mobility časť regiónu verejnou hromadnou dopravou, autobusmi aj vlakom.

Týždeň mobility je celoeurópska iniciatíva a každoročne sa koná od 16. do 22. septembra, venovaná je doprave a jej vplyvu na život v meste a regióne.