Blindfriendly Piatok 10. 4. 2020 | Meniny má Igor Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti stredných škôl si zmerali mušku v bowlingu

Aj v tomto roku si mohli študenti stredných škôl zmerať sily v bowlingu. Bratislavská župa spolu s občianskym združením Veverička pripravili ďalší ročník bowlingovej ligy mládeže BSK. O prvenstvo súťažilo 21 trojčlenných družstiev, na víťaznej priečke nakoniec skončilo Súkromné gymnázium Bajkalská s 2363 bodmi. Na druhom mieste skončila SPŠ Elektrotechnická na Halovej ulici s 2196 bodmi a na treťom mieste Stredná zdravotná škola s 2178 bodmi.

 
„Počas celého roka podporujeme viaceré športové aktivity, ktorými sa snažíme motivovať deti a mládež k aktívnemu pohybu. Zároveň som presvedčený, že nadšenie a kvalitné výsledky prinesú aj nové talenty,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
 
Bratislavská župa organizuje rôzne športové súťaže, napríklad vo futbale, florbale, hokeji, basketbale, orientačnom behu ale aj v pretláčaní sa rukou. Pripravuje revitalizáciu vybraných športových areálov škôl, ktoré bude môcť využívať aj verejnosť. Vytvorila vodácke centrum, ako požičovňu základnej vodáckej výstroje pre školy a školské zariadenia BSK, aj Lyžiarske centrum BSK, resp. požičovňu lyžiarskej výstroje, ktoré majú podporiť najmä žiakov zo sociálne slabších rodín. Okrem toho buduje župa na Strednej odbornej škole technickej na Vranovskej ulici Centrum extrémnych športov BSK, zatiaľ je otvorená jeho prvá časť – nová U-rampa. Kraj plánuje vybudovať aj ďalšie prekážky v exteriéri.