Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti získali na medzinárodných súťažiach viaceré ocenenia

 Študenti stredných škôl v pôsobnosti Bratislavského kraja sa koncom januára zúčastnili medzinárodných súťaží, na ktorých získali viaceré ocenenia.

 
Na medzinárodnom veľtrhu gastronómie s názvom Danubius Gastro, ktorého súčasťou boli súťaže porovnávajúce odborné zručnosti barmanov, baristov, kuchárov, cukrárov a pekárov. V kategórii Junior súťažili SOŠ Farského 9, Hotelová akadémia na Mikovíniho a SOŠ Na pántoch 9 v Bratislave a tiež SOŠ Komenského 27 z Pezinka. V Moskve sa na súťaži História Ruska prezentovali žiaci slovensko-ruskej sekcie Gymnázia Alberta Einsteina v Bratislave.
 
„Úspechy študentov škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, svedčia o kvalite nášho odborného vzdelávania a gymnázií. Aj tieto ocenenia sú dôkazom toho, že naše školy pripravujú expertov v danom obore a absolventi našich škôl sa nemusia obávať o svoje uplatnenie,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. 
 
V  súťaži „O najlepší Bratislavský rožok“ a „Najkrajšiu briošku“ získali žiačky Lenka Sláviková (III.A) a Michaela Brečányová (III.A) zo SOŠ Farského 9 Cenu Podnikatelského svazu pekařů a cukrařů Českej republiky.
 
V barmanskej súťaži „St. Nicolaus Cup“ sa absolútnym víťazom stali štvrták Róbert Kozina a tretiačka Martina Dvoranová z Hotelovej akadémie na Mikovíniho. V príprave miešaných nápojov získali Lucia Vančeková (IV.Kč) a Patrícia Pešková (II.B) zo SOŠ Farského 9 strieborné ocenenie. V súťaži „Gastro Cup kuchár Junior“ pripravovali Peter Kamenistý (I.PA) a Yossif Sami (II.B) zo SOŠ Farského jedlá pred obecenstvom, získali striebornú medailu. Zlaté medaile si odniesli aj žiaci z Hotelovej akadémie na Mikovíniho - druháčka Michaela Žilincová a tretiak Patrik Belis, druhák Roman Meký získal striebornú medailu. V kategórii junior kuchár – súťaž vo varení na živo získal zlatú medailu Daniel Bortel zo SOŠ hotelových služieb a obchodu, Na pántoch 9. V súťaži „Poézia v gastronómii“ si diplom odniesli Martin Berník (III.Kč) a Tomáš Košírer (III.Kč) z SOŠ Farského. Ich úlohou bolo pripraviť slávnostnú misu pre osem osôb.
 
Študenti Gymnázia A. Einsteina v Bratislave získali na súťaži v Moskve, ktorá prebiehala v ruštine, Čestné uznanie za udržiavanie kontaktov a znalosť ruského jazyka. Reprezentanti našej školy boli jediným družstvom zo zahraničia, ostatné školy boli z Ruskej federácie. Predstavili projekt „Udalosti a osobnosti na Slovensku spojené s históriou Ruska“, v ktorom sa zamerali na život a pôsobenie osobností, ako napr. Dušan Makovický, Alexander Puškin, Lev Nikolajevič Tolstoj, aj na Karpatsko-Dukliansku operáciu, oslobodenie Slovenska a súčasné slovensko-ruské vzťahy.