Blindfriendly Utorok 23. 4. 2019 | Meniny má Vojtech Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Študenti získali na medzinárodných súťažiach zlato

 O úspešnú reprezentáciu Bratislavského kraja sa postarali žiaci SOŠ Hotelových služieb a obchodu Na pántoch 9. Z dvoch medzinárodných súťaží sa vrátili s dvoma zlatými medailami.

 
„Úspechy študentov škôl, ktoré sú v pôsobnosti Bratislavskej župy, svedčia o kvalite nášho odborného vzdelávania a gymnázií. Aj tieto ocenenia sú dôkazom toho, že naše školy pripravujú expertov v danom obore a absolventi našich škôl sa nemusia obávať o svoje uplatnenie,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo. 
 
O prvú medailu sa zaslúžil študent tretieho ročníka študijného odboru kuchár Daniel Bortel (s pomocníkom Matúšom Trgiňom), ktorý získal zlatú medailu v súťaži kuchárov v príprave dezertu a jeho dekorácii pred obecenstvom na 11. ročníku medzinárodnej súťaže Sweetcup v Prešove. Daniel uspel s gaštanovými vínovicovími taštičkami s višňovou omáčkou. V tomto roku je to už jeho druhý „zlatý“ úspech.
 
Druhé zlato priviezla do Bratislavy študentka druhého ročníka učebného odboru čašník – servírka Erika Pullmanová, ktorá uspela na 14. ročníku medzinárodnej súťaže v Krakove v kategórii barmanov v disciplíne Long Drink.
 
„Poďakovanie za prípravu žiakov patrí všetkým pedagógom a zamestnancom školy, ktorí svojou každodennou prácou vytvárajú podmienky pre rozvoj nadania našich žiakov,“ uzavrela riaditeľka školy Mária Katreniaková.