Blindfriendly Štvrtok 9. 4. 2020 | Meniny má Milena Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Stupava bude až do nedele žiť Slávnosťami kapusty

 Prvý októbrový víkend v Bratislavskom kraji sa už tradične ponesie v znamení „záhorackého zelá“. Slávností kapusty – Deň zelá 2012 návštevníkom sľubujú bohatý kultúrny program, trojdňový jarmok aj viaceré sprievodné podujatia.

 
Slávnosti kapusty patria od roku 1996 medzi najväčšie festivaly na Záhorí a ich cieľom je zachovanie tradícií pestovania a spracovania tejto zeleniny v našich končinách. Šestnásty ročník akcie je aj tento rok zaradený do série regionálnych podujatí Župnej jesene,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Návštevníci Stupavy sa môžu tešiť na víkend nabitý vystúpeniami hudobných skupín, súťažami či výstavami. Zvolávačka na „Deň zelá“ bude v piatok od tretej popoludní, kedy z voza ťahaného koňom po Hlavnej ulici budú ponúkať všetkým okoloidúcim koštovku kapusty. V piatok sa o program postarajú stupavské spolky, pripravená je ohňová show a zahrať príde aj skupina Iné Kafe.
 
Pre všetkých, čo si v sobotu privstanú, je už od ôsmej pripravený Stupavský jesenný jarmok. O desiatej sa bude súťažiť vo varení kapustnice. Popoludnie sa ponesie v znamení hudby – zahrajú kapely Senzus, Taktici a predstavia sa aj detské folklórne súbory. O „súdek kvaseného zelá“ si o 16:00 zahrajú futbal Internacionáli Stupava proti Kostolišťu.
 
Stupavský jesenný jarmok bude pokračovať aj v nedeľu ráno. Po ňom, o 10:45, poďakujú Stupavčania za úrodu vo farskom kostole sv. Štefana v Stupave. Popoludní sa predstaví napríklad hudobná skupina Azúcar Cubana. O ôsmej zahrá Polemic a vyvrcholením slávností bude ohňostroj.

Podrobný program podujatia možno nájsť na webstránke www.msks-stupava.sk.