Blindfriendly Pondelok 24. 2. 2020 | Meniny má Matej Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Štyri dni v znamení festivalu pre tínedžerov

Piaty ročník festivalu pre mladých štartuje dnes a potrvá do štvrtka. Slávnostné otvorenie festivalu „Puberťák“ sa bude konať v Divadle Ludus. Záštitu nad festivalom prevzal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo a minister kultúry Slovenskej republiky Marek Maďarič .

 
„Štyri dni trvajúci festival je zameraný predovšetkým na staršie deti a mládež. Súčinnosťou tvorcov a mladého diváka dáva priestor na rozvíjanie spolupráce a čo je najdôležitejšie vzbudzuje záujem o divadlo u mladých divákov“, povedal bratislavský župan Pavol Frešo.
V rámci piateho ročníka medzinárodného bienále divadla pre tínedžerov pripravili jeho organizátori Assitej Slovensko a Divadlo Ludus bohatý a zaujímavý program. Hrať sa bude  na troch miestach Bratislavy a to v Divadle Ludus, Divadle LAB Vysokej školy múzických umení a v Divadle na zastávke.
Festival „Puberťák“ otvorí divadlo Pôtoň Bátovce s predstavením Krajina nepokosených lúk. Príjemný večer v podobe koncertu s názvom Jahodové deti prinesie Divadlo Športniki v stredu.  Záver divadelného festivalu bude patriť Divadlu Úsmev a jeho Silent Rhapsody a divadlu LAB Vysokej školy múzických umení s predstavením Všetko za národ alebo (Apple pie).
V tomto roku sa na festivale budú prezentovať aj súbory tínedžerov vedené profesionálnymi divadelníkmi: 
ZÁDRAPKY pri ZUŠ Senica s divadlom poézie KRÁ autora Ted Hughesa  Autorskú miniatúru OTÁZKY ĽUDOVÍTA ŠTÚRA Terezy Stachovej DS Slúchadlo z Nitry inscenáciu inšpirovanú G.G.Márques STO ROKOV SAMOTY škola Ludus - SZUŠ, Palackého uvedie pôvodnú hru 15 ročného autora Dávida Pašku NUSICA
Festival „Puberťák" oslovuje divákov najproblematickejšej vekovej kategórie. Na Slovensku je málo profesionálnych divadiel, ktoré cielene komunikujú s mládežou a podľa toho aj vyberajú svoj repertoár. Práve preto je inšpiratívna účasť zahraničných súborov. Zámerom festivalu je podporiť a inšpirovať tvorcov k systematickej divadelnej – umeleckej – edukačnej práci s mladým publikom.