Blindfriendly  5. 4. 2020 | Meniny má Miroslava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

T.R.A.M galéria na trati Bratislava – Viedeň

Netradičný umelecký zážitok poskytne cestujúcim na trati Bratislava – Viedeň unikátny umelecký projekt T.R.A.M., ktorý finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj. Je odkazom na električku, ktorá od roku 1914 premávala medzi Bratislavou a Viedňou. Verejnosť sa týmto vlakom bude môcť odviezť už od štvrtku.

 

“Ide o unikátny projekt, ktorého hlavnou úlohou je spájať a prepojiť umenie s tradičnou vlakovou prepravou. Cestujúci tak budú môcť medzi Bratislavou a Viedňou zažiť netradičné cestovanie, počas ktorého budú môcť diskutovať s umelcami, hudobníkmi či zaujímavými hosťami. Verím, že aj takýto projekt prispeje k zvýšeniu počtu cestujúcich a zvýši sa aj záujem zahraničných turistov spoznávať bratislavský región. Vo vlaku budú k dispozícii brožúry o Bratislavskom kraji ako aj magazín Bratislava region, ktoré budú inšpiráciu, kam sa môžu cestujúci vybrať,” povedal Juraj Droba, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Organizátormi projektu T.R.A.M. sú slovenské železnice ŽSSK a rakúske železnice ÖBB-Holding AG v spolupráci s ďalšími partnermi.

Rakúske železnice uviedli tento projekt oficiálne do života v pondelok 19. februára 2018. Otvárací ceremoniál sa konal na nástupišti Hlavnej stanice vo Viedni za prítomnosti prezidenta SR Andreja Kisku, rakúskeho prezidenta Alexandra van der Bellena, predsedu BSK Juraja Drobu a zástupcov železníc.

Vlak T.R.A.M. pozostáva zo štyroch vagónov a to z dvoch slovenských a dvoch rakúskych. Medzi Bratislavou a Viedňou - obojsmerne - bude premávať 11-krát denne, od februára do novembra 2018. Cieľom projektu je zblížiť hlavné mestá Slovenskej republiky a Rakúska, podporiť turizmus a kultúrnu mobilitu, zviditeľniť umelcov, spisovateľov a hudobníkov.

Slávnostné Grand Opening projektu T.R.A.M. na slovenskej strane sa uskutoční dnes na
bratislavskej Hlavnej stanici o 18:00 hodine. Pripravená je prehliadka vozňov ako aj zaujímavé
performances predstavenia priamo vo vlaku v podaní umelcov: Kateřina Šedá - Mário Bihári,
Ilona Németh, Zuzana Husárová - Ľubo Panák. Prvých cestujúcich vlak T.R.A.M. odvezie už vo
štvrtok.