Blindfriendly Streda 13. 11. 2019 | Meniny má Stanislav Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Taiwanský básnik Yu Hsi v Pezinku

Malokarpatská knižnica v Pezinku a Bratislavský samosprávny kraj vás pozývajú na Stretnutie s taiwanským básnikom, prozaikom, fotografom a filozofom Yu Hsi (v jeho sprievode budú aj 4 buddhistické mníšky, básnik Maurus Youang, fotografi a ďalšie zaujímavé osobnosti).

 
Stretnutie sa uskutoční pri príležitosti vydania jeho 1. básnickej zbierky s názvom CESTA v slovenskom preklade 2. apríla 2008 o 10.00 hod. v Malej sále Pezinského kultúrneho centra. Zbierka vychádza vo vydavateľstve MilaniuM v preklade sinologičky Zuzany Krylovej, spoluprekladateľom je Milan Richter.
 
Dňa 2. apríla 2008 navštívi Pezinok Yu Hsi – taiwanský básnik, prozaik, fotograf a filozof so svojím sprievodom. Návšteva Slovenska sa uskutočňuje pri príležitosti vydania jeho prvej zbierky v slovenčine s názvom CESTA, ktorá vychádza vo vydavateľstve MilaniuM v preklade sinologičky Zuzany Krylovej. Spoluprekladateľom je Milan Richter. Organizátor Malokarpatská knižnica v Pezinku, ktorá je v zriaďovacej pôsobnosti Bratislavského samosprávneho kraja, pripravuje podujatie v spolupráci s básnikom, prekladateľom a vydavateľom Milanom Richterom.
Yu Hsi je autorom 42 kníh poézie a prózy a 16 multimediálnych hier. Mnohé z jeho básní boli zhudobnené. Založil vydavateľstvo Poem Culture Co., v ktorom vydáva básnické zbierky, produkuje CD a DVD. Organizuje tiež multimediálne koncerty. V svojom literárnom štvrťročníku Ekaika-rasa publikuje verše a eseje autorov z celého sveta, vrátane slovenských básnikov. V r. 2006 založil Medzinárodné básnické fórum Crane Summit 21. storočie, ktoré šíri a rozvíja kultúrne aktivity a výmenu literárnych hodnôt medzi Taiwanom a celým svetom. Založil Cenu Crane Summit – medzi vážnych kandidátov na túto cenu patrí aj slovenský básnik Milan Rúfus.
 
Yu Hsi je prezidentom Spoločnosti modernej poézie na Taiwane. K jeho priateľom patria prezidenti Indie a Mongolska. Za svoje dielo dostal viac než 40 ocenení, vrátane titulu „básnik laureát“ na Svetovom kongrese básnikov v Los Angeles v r. 2005, Zlatej medaily za literárne dielo (Asociácia čínskych spisovateľov a umelcov, 2006), Čestnej medaily od prezidenta Mongolska (2006).
 
Dňa 3. apríla 2008 o 17. hod. v Mirbachovom paláci v Bratislave bude Yu Hsimu odovzdaná tohtoročná Cena Jána Smreka.