Blindfriendly Piatok 6. 12. 2019 | Meniny má Mikuláš Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Tretí stupeň povodňovej aktivity už aj vo Vysokej pri Morave

 Hladina Dunaja a Moravy cez noc opäť stúpla, postihnutým mestským častiam a obciam sa snaží pomôcť aj Bratislavský kraj. Situáciu v teréne monitoruje župan Pavol Frešo. Ten zároveň vyzýva, aby ľudia, ktorí majú čerpadlá, ich požičali obyvateľom lokalít postihnutých povodňami.

 
Vo Vysokej pri Morave zasadal krízový štáb naposledy dnes skoro ráno. „Situácia ešte nie je taká ako v roku 2002, preto sme sa rozhodli mimoriadnu situáciu zatiaľ nevyhlásiť,“ povedal starosta obce Dušan Dvoran, ktorý však zároveň dodal, že najviac sa obec obáva piatka. Vo Vysokej pri Morave je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity. Hladina Moravy momentálne dosahuje 5,7 metra.
 
„Situáciu sledujeme a komunikujeme so starostami obcí pozdĺž riek Morava a Dunaj. Včera župa Devínu poskytla dve vodné čerpadlá, na pomoc prišli aj dobrovoľní hasiči zo Stupavy. Tí sú pripravení podať pomocnú ruku aj dnes,povedal predseda BSK Pavol Frešo.
 
Situácia je najkritickejšia práve v Devíne. „Máme zatopené obe prístupové cesty,“ povedala starostka Ľubica Kolková, ktorá informovala, že v polhodinovom intervale jazdí v mestskej časti vojenský špeciál. Každú celú hodinu odchádza od Riviéry k hradu Devín a naspäť.
 
BSK upozorňuje, že pre povodne je uzavretý cyklomost v Devínskej Novej Vsi a obyvateľov žiada, aby nepodceňovali situáciu a rešpektovali výzvy a nariadenia príslušných orgánov. Pre zvýšenú hladinu Dunaja je od pondelka až do odvolania zatvorené aj Divadlo Aréna.
 
Hladina Dunaja a Moravy stále stúpa, v Bratislave, v Devínskej Novej Vsi, vo Vysokej pri Morave aj v Devíne je vyhlásený 3. stupeň povodňovej aktivity.