Blindfriendly  8. 12. 2019 | Meniny má Marína Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Turecko na tanieri

Stredná odborná škola na Farského ulici v Bratislave pripravila na štvrtkové popoludnie už druhý ročník gastronomickej akcie „Dni medzinárodnej kuchyne“ – Deň tureckej kuchyne. Prvý ročník, ktorý sa konal v novembri, sa niesol v znamení indonézskej kuchyne.

 
„Jednou z úloh Bratislavskej župy, ako zriaďovateľa množstva stredných škôl, je podporovať študentov v rozvoji ich zručností aj mimo učebných plánov.  Je dôležité, aby študenti už počas štúdia mali skúsenosť, ktorá im po skončení školy dáva oproti iným uchádzačom o zamestnanie značnú výhodu,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo.
 
Turecké menu pripravia žiaci študijného odboru kuchár v rámci praktickej výučby. Slávnostná tabula bude pripravená presne o 12:00. Dňa tureckej kuchyne sa zúčastní aj veľvyslankyňa Tureckej republiky Gülhan Ulutekin, hosťami budú aj gruzínsky veľvyslanec Alexander Nalbandov s manželkou.
 
„Máme záujem vytvárať tradície s osobitným zreteľom na vzájomné spoznávanie kultúr, do ktorej patrí aj oblasť gastronómie a cestovného ruchu. Okrem toho si žiaci rozšíria svoje odborné vedomosti a zručnosti,“ povedal riaditeľ školy Jozef Horák.
 
Stredná odborná škola na Farského ulici 9  je jednou z 36 stredných odborných škôl, ktoré má Bratislavská župa v aktuálnom školskom roku 2013/14 vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti.