Blindfriendly Piatok 21. 2. 2020 | Meniny má Eleonóra Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

Úspechy študentov - umelcov

Stredná umelecká škola na Sklenárovej ulici v Bratislave, ktorá je v zriaďovateľskej pôsobnosti BSK, sa môže popýšiť ďalšími úspechmi v súťažiach.

 
V celoslovenskej súťaži s medzinárodnou účasťou Módna línia 2009, ktorá sa uskutočnila v 27. marca t.r. v Prešove, si žiaci odborov kostýmová a maskérska tvorba odniesli druhé miesto v kategórii Scénická a historická odevná tvorba v silnej konkurencii viac ako 500 modelov.Vyhlasovateľom už v poradí štvrtého ročníka súťaže bolo Ministerstvo školstva SR. Táto súťaž poskytuje priestor žiakom prezentovať svoju kreativitu na medzinárodnej úrovni.
 
Ďalším úspechom je krásne druhé miesto v súťaži Metamorfózy dreva, konkrétne v kategórii Úžitkové rezbárske umenie. Celoslovenská súťaž, ktorej vyhlasovateľom je Ministerstvo školstva SR, sa uskutočnila 24. apríla t.r. v Nižnej nad Oravou. 
 
Do tretice v celoslovenskej súťaži Študentský šperk 2009, ktorý sa uskutočnil v apríli t.r. v Bratislave, si študenti školy odniesli Cenu puncového rádu. Už trinásty ročník tejto celoslovenskej súťaže vyhlásil Cech zlatníkov a klenotníkov Slovenska.
 
K výnimočným úspechom školy gratulujeme.