Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Bratislave sa konajú majstrovstvá sveta v karate

 V Bratislave v športovej hale Mladosť na Trnavskej ceste sa až do nedele konajú 8. akademické majstrovstvá sveta v karate.

 
V nedeľu sa zároveň uskutoční záverečný ceremoniál. Na súťaži sa predstaví 450 športovcov z vyše 40 krajín sveta, čo prispeje k propagácii Bratislavy a celého Slovenska. Organizáciu majstrovstiev finančne podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.
 
„Podujatie má celosvetový rozmer a zúčastnia sa ho mladí vysokoškolskí športovci z takmer celého sveta. Preto si veľmi cením, že miestom dejiska majstrovstiev sa stala práve Bratislavská župa a hlavné mesto. Som rád, že môžeme aj takouto formou pred celým svetom odprezentovať náš kraj a mesto Bratislavu ako región v strede Európy s bohatou kultúrnou, športovou a historickou tradíciou,“ povedal počas slávnostného otvorenia bratislavský župan Pavol Frešo. Slávnostného otvorenia sa zúčastnil aj minister školstva Dušan Čaplovič.
 
Organizovaním majstrovstiev sveta v karate bola Medzinárodnou federáciou univerzitného športu (FISU) poverená Slovenská asociácia univerzitného športu v spolupráci so Slovenským zväzom karate.