Blindfriendly Streda 19. 2. 2020 | Meniny má Vlasta Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Bratislave sa na BRaKu predstavia tie naj knihy

 Spisovatelia, vydavatelia, prekladatelia, knižní grafici, ilustrátori, kníhviazači, typografovia a všetci, ktorých profesie a remeslá sú spojené s knihami, si v týchto dňoch prídu v Bratislave na svoje a to na podujatí BRaK - Bratislavský knižný festival. Ten sa začal vo štvrtok 1.júna a potrvá do nedele 4. júna 2017. Štvrtý ročník podporil aj Bratislavský samosprávny kraj.

 

„V Bratislavskom regióne pribúdajú z roka na rok kvalitné knižné festivaly a jedným z nich je aj BRaK, ktorý si za štyri roky fungovania získal popularitu a renomé. Festival získal podporu prostredníctvom Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry, v rámci ktorej ho nezávislí hodnotitelia nazvali „oslavou knihy ako všestranného a nanajvýš súčasného média pre všetky generácie“. Som presvedčený, že nové miesto konania v dotyku mesta, rieky Dunaj a Sadu Janka Kráľa, bude festivalu náramne svedčať a umožní príjemnú medzinárodnú výmenu informácií medzi domácimi a zahraničnými účastníkmi, teda vydavateľmi, autormi či milovníkmi kvalitných kníh,“ povedal Pavol Frešo, predseda Bratislavského samosprávneho kraja.

Otvorenie Bratislavského knižného festivalu 2017 sa uskutočnilo včera v Divadle Aréna za prítomnosti zástupcov Bratislavského samosprávneho kraja, ktorý finančne festival podporil prostredníctvom Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy na podporu kultúry. Začiatok festivalu, ktorého motívom je „Za zrkadlom“, spríjemnil koncert Lubomyra Melnyka.

BRaK sa tento rok uskutoční na novom mieste, na petržalskej strane Dunaja v Divadle Aréna spájajúce mesto, rieku a Sad Janka Kráľa. S desiatkami hostí z celého sveta, či už autormi, vydavateľmi, ilustrátormi, dizajnérmi sa tak môžu milovníci kníh a aj festivalu stretnúť na čerstvom vzduchu, ale aj v galériách či lofte Divadla Aréna. Program je veľmi pestrý a zaujímavý a jeho súčasťou sú aj večerné koncerty či rôzne workshopy.

BRaK - Bratislavský knižný festival je kvalitný, štvordňový festival, ktorý vznikol v roku 2013. Každoročne prináša niečo nové a nie je len oslavou knihy, ale je predovšetkým festivalom prepájajúcim rôzne umelecké žánre v napojení na širší kultúrno-spoločenský kontext. Jeho cieľom je vytvoriť priestor pre malých, nezávislých knižných tvorcov a ich diela a podávať hodnoverný obraz o dianí v stredoeurópskom knižnom priestore. V centre jeho pozornosti stojí záujem o aktuálne podoby, premeny a funkcie knižného média.