Blindfriendly Štvrtok 12. 12. 2019 | Meniny má Otília Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Bratislave slávnostne otvorili 9. Majstrovstvá sveta v hokejbale

 Na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu dnes za účasti prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie (SHbÚ) Jaroslava Melíška, prezidenta Medzinárodnej hokejbalovej federácie (ISBHF) Domenica Di Gironimo, predsedu Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a primátora Bratislavy Milana Ftáčnika, slávnostne otvorili 9. Majstrovstvá sveta v hokejbale.

 

Na otvorení sa zúčastnili zástupcovia 18 mužských a 9 ženských tímov, ktoré budú od 19. do 26. júna bojovať o tri sady medailí. Okrem klasicky hokejových krajín ako Fínsko, Kanada, Česko a USA sa majstrovstiev zúčastňujú aj tímy z takých hokejovo exotických krajín ako sú Bermudy, Kajmanské ostrovy, Pakistan či Hongkong .

Majstrovstvá sveta sa po pätnástich rokoch od prvých majstrovstiev v roku 1996 opäť vracajú do Bratislavy. „Slováci, ako jediný tím, získal na každom hokejbalovom šampionáte medailu. Verím, že naša reprezentácia ani teraz nesklame svojich fanúšikov a na domácej pôde bude úspešná,“ povedal v príhovore predseda Bratislavského samosprávneho kraja Pavol Frešo. Podľa prezidenta Slovenskej hokejbalovej únie Jaroslava Melíška, hokejbal na Slovensku patrí medzi dynamicky sa rozvíjajúce športy. Má svoje významné miesto, širokú členskú základňu a dobrú prácu s mládežou.

„Hokejbal tak, ako som ho poznaj ja, patril v minulosti medzi klasické pouličné športy. Hrávali sme ho ako chlapci medzi bytovkami. Rýchly, dynamický a v minulosti finančne nenáročný šport si obľúbilo mnoho mladých ľudí. Napriek tomu, že sa vytratil z našich ulíc, je to stále šport, ktorý má potenciál aj masovej voľnočasovej a rekreačnej aktivity. To je jeden z dôvodov, pre ktorý sme sa rozhodli podporiť ho formou vrcholového podujatia,“ dodal župan Pavol Frešo.