Blindfriendly Sobota 14. 12. 2019 | Meniny má Branislava Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Ivanke pri Dunaji si pripomenuli M. R. Štefánika

 V sobotu uplynie 94 rokov od tragickej smrti vedca, generála a politika Milana Rastislava Štefánika, ktorý sa zaslúžil o vzniku prvej Česko-Slovenskej republiky. Túto významnú osobnosť našich novodobých dejín si dnes uctili kladením vencov k mohyle gen. M. R. Štefánika v Ivanke pri Dunaji. Akcie sa zúčastnili niektorí poslanci NR SR, zástupcovia veľvyslanectiev Francúzska, Talianska a Českej republiky, predseda Bratislavského kraja, starostovia obcí ako aj vojenskí a leteckí veteráni.

 
Milan Rastislav Štefánik bol jednou z najväčších politických osobností slovenského národa, uznávaný doma aj v zahraničí. Zaslúžil sa o vznik prvej Česko-Slovenskej republiky, ktorou podľa bratislavského župana Pavla Freša predurčil aj demokratický charakter tohto nového štátneho útvaru. Ako tiež župan povedal, Štefánikov odkaz má dva dôležité významy. „Naozaj má zmysel nasledovať vôľu a potom sa veci podaria a že vôľa je rozhodujúca, aby sa veci podarili. Ten druhý je v jeho osobnom príbehu, že dokázal byť činný aj v zahraničí aj na Slovensku a hlavne vracal zo zahraničia tie svoje znalosti, tie svoje schopnosti a to svoje pôsobenie naspäť Slovensku. A to je absolútne aktuálne pre súčasných mladých ľudí,“ uviedol Pavol Frešo.