Blindfriendly Utorok 7. 4. 2020 | Meniny má Zoltán Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V kraji sa predstavia medzinárodné detské folklórne súbory

Od štvrtka do nedele sa bude konať v obciach Bratislavského kraja už 17. ročník Medzinárodného festivalu detských folklórnych súborov, v rámci ktorého sa predstaví viac ako 1200 detí. Okrem slovenských súborov sa predvedú aj hostia zo zahraničia, konkrétne DFS z Českej republiky, Bulharska, Holandska, Srbska a Turecka.

 
„Je to už tradičný folklórny festival zameraný na prezentáciu tradičnej ľudovej kultúry. Patrí k najúspešnejším kultúrnym akciám, v rámci ktorej sa predstavia deti zo slovenských aj zahraničných súborov. Aj toto je spôsob, ako môžeme širokej verejnosti priblížiť to naše folklórne dedičstvo,“ povedal bratislavský župan Pavol Frešo, ktorý nad podujatím prevzal záštitu. Spomedzi slovenských DFS sa predstavia napríklad súbory Čečinka, Klnka, Gerulata, Čunovský kŕdeľ, Kobylka, Lúčka či Prvosienka.
 
V piatok o 10:00 vystúpia detské folklórne súbory v amfiteátri v Malinove a v Dome kultúry Závod. Od 14:30 povedie historickým centrom bratislavského Starého Mesta sprievod detských folklóristov - od prezidentského paláca cez Námestie SNP, Primaciálne námestie až na Hviezdoslavovo nám­estie, kde festival o 15:45 oficiálne otvoria. Až do 19:00 sú pripravené vystúpenia súborov. Návštevníci a milovníci folklóru si prídu na svoje aj počas soboty. Podujatie vyvrcholí nedeľným galaprogramom od 16:00 v DK Zrkadlový háj.
 
Hlavným organizátorom festivalu je Cech detských folklórnych súborov Bratislavy a okolia, spoluorganizátorom je Bratislavský kraj. Záštitu nad podujatím prevzali minister kultúry Marek Maďarič, bratislavský župan Pavol Frešo a primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik.