Blindfriendly Štvrtok 5. 12. 2019 | Meniny má Oto Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V Krematóriu sa rozlúčili s bratislavským krajským poslancom Petrom Dubčekom

 So zosnulým bratislavským krajským poslancom Petrom Dubčekom, synom Alexandra Dubčeka, sa dnes o 11:00 do bratislavského Krematória prišla rozlúčiť viac ako stovka ľudí.

 

Okrem rodiny sa na pohrebe zúčastnili aj bratislavský župan Pavol Frešo, primátor hlavného mesta Milan Ftáčnik, poslanci Národnej rady, zástupcovia Spoločnosti Alexandra Dubčeka, predstavitelia samospráv a smútiaci hostia.

Župan Pavol Frešo v smútočnom prejave poukázal na nekonfrontačný a vecný život Petra Dubčeka, rovnaké boli aj rozhovory a stretnutia s ním. „Bol príkladom toho, že aj politika sa dá robiť úprimne a srdcom, čo je pri nositeľoch priezviska Dubček s najväčšou pravdepodobnosťou aj ich poslaním. Jeho hodnoty, ktorými sa riadil po celý život, a ktorými nadviazal aj na tradíciu svojho otca Alexandra, zostanú pevne zakorenené v našich srdciach,“ povedal župan Pavol Frešo.

Poslanec Ing. Peter Dubček, syn Alexandra Dubčeka, sa narodil 18. februára 1950. Mal jedného syna, a so svojou rodinou žil na Pribišovej ulici v bratislavskej mestskej časti Karlova Ves. Peter Dubček bol od roku 2005 poslancom Bratislavského samosprávneho kraja za volebný obvod Bratislava IV. Po ťažkej chorobe zomrel vo veku 61 rokov v stredu 30. marca 2011. Sústrasť pozostalým a úctu zosnulému poslancovi Petrovi Dubčekovi vyjadrili kolegovia, priatelia i verejnosť podpisom do kondolenčnej knihy, ktorá bola umiestnená vo vstupnej hale Úradu Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej ulici v Bratislave.