Blindfriendly Pondelok 14. 10. 2019 | Meniny má Boris Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V lete sa budú deti vzdelávať na 11. ročníku Detskej Univerzity Komenského

Letná univerzita pre deti od 9 do 14 rokov vznikla v roku 2003 z iniciatívy riaditeľa Divadla Aréna Juraja Kukuru. Vďaka tejto myšlienke si už po jedenásty raz deti vyskúšajú, aké je to študovať na vysokej škole.

 
„Desať úspešných ročníkov ukázalo, že je u nás množstvo malých nadšencov, ktorí majú chuť sa vzdelávať aj vo svojom voľnom čase. Verím, že tomu bude rovnako aj tento rok. Niektoré deti sa na detskú univerzitu hlásia opakovane, čo svedčí o tom, že prednášky sú pútavé a na úrovni,“ povedal predseda BSK Pavol Frešo.
Slávnostné otvorenie 11. ročníka Detskej Univerzity Komenského sa uskutoční 3. júla v Aule UK na Šafárikovom námestí. Prvú prednášku s názvom „Prečo je Bratislava hlavné mesto Slovenskej republiky“ prednesie primátor Milan Ftáčnik. Medzi ďalšie pútavé prednášky patria napríklad „Prečo môže byť každý elektráreň“, „Prečo auto nie sú len štyri kolesá“ či „Prečo nemôžeme žiť bez chémie“.
Štúdium na Detskej Univerzite Komenského trvá od júla do konca augusta. Malí študenti absolvujú spolu deväť prednášok univerzitných profesorov, ktoré sú prispôsobené veku aj záujmom detí. Prvá prednáška spojená s imatrikuláciou a posledná prednáška spojená so slávnostnou promóciou absolventov sa koná v Aule Univerzity Komenského, ostatné sa uskutočňujú v Divadle Aréna. Deti, ktoré sa zúčastnia minimálne šiestich z deviatich prednášok, dostanú počas slávnostnej promócie diplom absolventa Detskej Univerzity Komenského.
Pre malých študentov je zabezpečený aj bohatý sprievodný program. K tradičným aktivitám patria rôzne workchopy, exkurzie či tvorivé dielne.
Organizátormi Detskej univerzity Komenského sú Divadlo Aréna, Univerzita Komenského, Združenie Maxa Reinhardta a reklamná agentúra Commercium. Zriaďovateľom Divadla Aréna je Bratislavský samosprávny kraj.