Blindfriendly Piatok 24. 5. 2019 | Meniny má Ela Facebook Twitter Flickr YouTube          ExtranetExtranet          Mapa stránokMapa stránok          VytlačiťVytlačiť          EnglishEnglish
 
 

KONTAKTY

Sabinovská 16
P.O. Box 106
820 05 Bratislava 25
IČO: 36063606

Úradné hodiny
Ústredňa:

Telefón:  02/4826 4111
Fax:        02/4826 4386
E-mail: podatelna@region-bsk.sk

Centrum pre rodiny v kríze
Kancelária prvého kontaktu

V medzinárodnej súťaži o najlepšie bratislavské rožky vyhrali žiaci SOŠ Farského

Žiaci SOŠ Farského Lenka Sláviková a Richard Berlák vyhrali medzinárodnú súťaž „O najlepší bratislavský rožok“, v súťaži o „Umelecké dielo“ skončili na 2. mieste. Škola je v pôsobnosti Bratislavského kraja. Súťaž sa konala začiatkom februára v rámci Medzinárodného veľtrhu gastronómie Danubius Gastro v Inchebe. Neoddeliteľnou súčasťou veľtrhu boli aj sprievodné podujatia, ktoré porovnávajú odborné zručnosti barmanov, baristov, kuchárov, cukrárov a pekárov.

 
„Naši študenti dokázali, že vedia robiť najlepšie bratislavské rožky. Aj to svedčí o ich kvalitnej príprave a o tom, že odborné školstvo v Bratislavskej župe má vysokú úroveň a žiaci vychádzajú zo škôl poriadne pripravení,“ povedal župan Pavol Frešo.

 
Žiaci dosiahli úspechy aj v ďalších disciplínach. V barmanskej súťaži „St. Nicolaus Cup“, v ktorej pripravovali miešané nápoje, získali Patrícia Pešková a Dušan Biháry striebornú medailu. V súťaži „Gastro Cup kuchár Junior“ pripravovali súťažiaci pred obecenstvom dve porcie jedál, pričom na ich prípravu mali 45 minút. SOŠ Farského zastupovali žiaci Youssif Sami, ktorý si vybojoval strieborné ocenenie, a Jozef Zeman, ktorý skončil bronzový. Riaditeľ SOŠ Farského Jozef Horák prevzal mimoriadnu cenu Generálneho riaditeľa Incheby Alexandra Rozina za výchovu a rozvoj pekárskeho a cukrárskeho remesla.
 
Stredná odborná škola mala na veľtrhu, ako jediná stredná škola, vlastný stánok v priestoroch Cechu pekárov a cukrárov regiónu západného Slovenska. Stánok bol zameraný na propagáciu odborného vzdelávania.